Walentynkowa kolejka RNBA

WINE MARKET NOKAUT TEAM - GREG-FIN 55:54 (9:5, 18:26, 16:14, 12:9)
Hit kolejki w żaden sposób nie zawiódł kibiców, którzy przyszli na spotkanie inaugurujące XII kolejkę RNBA. Pierwszy mecz tych ekip zakończył się tylko 2-punktową wygraną gospodarzy. Ich rywalizację śmiało nazwać można najciekawszą w dotychczasowych 12 kolejkach RNBA sezonu 2015/16. Od pierwszych minut spotkanie było bardzo wyrównane. Druga kwarta to przystosowanie się koszykarzy do nowych obręczy w ZSE, a w szczególności Artura Gadajskiego (24 pkt i 9 zbiórek), który zdobył w 2 ćwiartce aż 14 "oczek", wyprowadzając swój team na nieznaczne prowadzenie. Po stronie gospodarzy wynik trzymał za to Dominik Brzeziński (20 pkt i 5 przechwytów). Na triumf Wine Market Teamu złożyła się ich przewaga w rzutach z dystansu (6:1) i zaledwie 7 strat przy 7 przechwytach. Pomimo porażki, Greg-Fin pokazał, że należy do ścisłej czołówki ligi.

WINE MARKET: Brzeziński 20, Gregorczyk 13, Łubiński 9, Gerych 5, Miśkiewicz 4, Foryś 2, Trzos 2
GREG-FIN: Gadajski 24, Marcula 13, Kowalski 6, Rojecki 5, Pysiak 4, Gutkowski 2

CHICAGO BOLS % - KOTTRANS BASKETBALL TEAM 58:54 (17:6, 15:21, 15:7, 11:20)
Drugie spotkanie XII kolejki przejdzie do historii rozgrywek RNBA. Chicago Bols % (bilans 2-8) podejmowali Kottrans (8-2). Gospodarze wykorzystali nieobecność wysokich graczy Kottransu i zdominowali grę pod obydwoma koszami (w zbiórkach 48-32). Przyczynili się do tego Dominik Drela i Michał Zbrojna, którzy zanotowali double-double. Po stronie gości solidne zawody rozegrał Marcin Skrzek (22 pkt), który gonił już 15-punktową stratę swojego teamu na początku spotkania. Chicago Bols %, mimo że mają nikłe szanse na awans do play-off, pokazali piękno basketu, wygrywając z ekipą walczącą o Mistrzostwo Ligi w tym roku.

CHICAGO BOLS%:
Zbojna 14 (12 zb.), Drela 12 (14 zb.), A.Rusin 12, Dziurzyński 10, Bujanowicz 9, K.Rusin 1
KOTTRANS: Skrzek 22, S.Kotowski 12, Wólczyński 7, Adamski 6, Żurowski 5, Adamczyk 2

BRAZZERS BROTHERS - ROSA-ATAF 41:90 (12:23, 9:24, 14:17, 6:26)
Złym prognostykiem dla Brazzers był niedzielny brak lidera punktowego ich zespołu i całej ligi, Piotra Sobeckiego. Mimo to gracze z Pionek rozegrali solidną 1 kwartę. Kolejne minuty pokazały jednak, kto gra prawdziwie skuteczną koszykówkę. Rosa-Ataf zagrała tego dnia na 63% z gry przy zaledwie 32 % "Braci", a w jej szeregach liderem był Piotr Kardaś z imponującym double-double na poziomie 22 pkt i 18 asyst. Najlepsze 16 minut w tym sezonie rozegrał Grzegorz Urbanelis, zdobywając w tak krótkim czasie aż 20 punktów, na skuteczności wynoszącej 90% i 2/2 za trzy. Warty wspomnienia jest też występ Roberta Papiewskiego, który też popisał się double-double. Po stronie drużyny przegranej solidne 13 punktów rzucił Mariusz Brzozowski (5/9 z gry), a 14 "oczek" zdobył Dominik Modelewski.

BRAZZERS BROTHERS: Modelewski 14, Brzozowski 13, Stawarz 8, Lis 6
ROSA-ATAF: Kardaś 22 (18 asyst), Urbanelis 20, Papiewski 14 (18 zb.), Wilkowski 14, Buba 11, Pszczółka 9,

PLEXILAND ROSA FANS - GUGA MODAMESKA.PL 66:81 (8:22, 16:13, 24:27, 18:19)
Ostatnie spotkanie rozegrał Plexiland z Gugą modameska.pl. Gospodarze zostali wzmocnieni przez graczy ROSY z rocznika '99. Pierwsza kwarta została jednak rozegrana pod dyktando Gugi i zakończyła się 14-punktowym prowadzeniem. Początek meczu ustawił całe spotkanie, a 3 pozostałe części były bardzo wyrównane. Plexiland wreszcie rozegrał dobre spotkanie na poziomie 47% z gry i wielka w tym zasługa dwóch nowych zawodników Rosy-Fans, Woźniaka z 25 punktami i Adamczyka z double-double na poziomie 20 oczek i 10 zbiórek. Plexiland wygrał minimalnie grę w kontrataku (18:16), jednak Guga była pewniejsza w pozostałych elementach gry. Zwycięstwo Gugi było w pełni zasłużone, biorac pod uwagę fakt, że aż pięciu graczy zanotowało podwójną zdobycz punktową. Nie mniej Plexiland jest teraz o wiele mocniejszą ekipą i w takim składzie jest w stanie w przyszłości sprawić niejedną niespodziankę.