UTH Rosa rozgromiła Siedlce

Pierwsze minuty sobotniego (11 marca) spotkania należały do przyjezdnych z Siedlec, którzy po kilku udanych próbach za trzy wyszli na prowadzenie. Utrzymywało się ono aż do 8 minuty - wtedy z dystansu trafił Mateusz Gos i to Rosa przejęła inicjatywę. W ostatniej sekundzie pierwszej kwarty Gos faulował Kamila Czosnowskiego, a młody rozgrywający gości nie miał problemów z wykorzystaniem trzech rzutów wolnych, przez co pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 18:21.

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Drugą z kolei lepiej zaczęli gospodarze, którzy prowadzili już 33:25, ale ostatecznie roztrwonili przewagę w samej końcówce. W trzeciej odsłonie najpierw Filip Zegzuła, a później Jakub Stanios popisali się celnymi rzutami za trzy punkty. Rosa doskonale broniła, a podkoszowi zawodnicy zbierali niemal wszystkie piłki z własnej tablicy. Na dwie minuty przed końcem było już 56:43. Ostatecznie po trzydziestu minutach grania na tablicy wyświetlił się rezultat 58:45.

Rzucanie w ostatniej ćwiartce rozpoczął Mateusz Gos celną "trójką". Poprawił równo po minucie wymuszonym rzutem z daleka, który również znalazł drogę do kosza siedlczan. Po upływie pięciu minut gospodarze prowadzili już 68:51 i wyraźnie dostali skrzydeł. Dwie kolejne "trójki" oraz dwa celne rzuty z półdystansu Zegzuły doprowadziły do stanu 78:54 na trzy minuty przed syreną końcową. Wiadomo było, że Rosa tego spotkania już nie przegra i udanie zrewanżuje się SKK za porażkę z pierwszej rundy. Filip Zegzuła z 31-oma "oczkami" na koncie (w tym seria 13 z rzędu w końcówce!), 5 zbiórkami oraz 4 asystami został bezwarunkowym MVP tego pojedynku.

ACK UTH Rosa Radom - SKK Siedlce 83:61 (18:21, 18:11, 22:13, 25:16)

Rosa: Zegzuła 31, Gos 11, Stanios 10, Sadło 10, Jeszke 8, Obarek 5, Parszewski 4, Sobuta 2, Szymański 2, Bojanowski