Rosa Radom 81:82 Jezioro Tarnobrzeg (Zapis Relacji)

Tradycyjnie wręcz można powiedzieć, że pojedynek pomiędzy Rosą Radom a Jeziorem Tarnobrzeg był zacięty - podobnie jak trzy poprzednie. Tym razem jednak skończyło się bez happy-endu, radomianie przegrali jednym punktem 81:82 i stracili szanse na dziewiąte miejsce. W dwóch ostatnich meczach sezonu Rosa powalczy o dziesiątą lokatę.

81:82
(23:13, 12:25, 22:20, 24:24)

KONIEC MECZU
81:82 w ostatniej akcji gospodarze byli nieskuteczni, niestety piłka nie znalazła drogi do kosza i mecz kończy się zwycięstwem Jeziora jednym punktem
81:82 akcja gości zakończona celnym rzutem Dłoniaka za 3pkt i o czas prosi tym razem szkoleniowiec Rosy. 16,8s do końca
81:79 przerwa dla Jeziora. Do końca 25,5s. Będą emocje w końcówce!
81:79 na trybunach wszyscy stoją! Gospodarze mają rzuty wolne - Wise 1/2
80:79 błąd gości i piłka dla Rosy - do końca niecałe 30 sekund!
80:79 Wise z dystansu i Rosa obejmuje prowadzenie!
78:79 Amerykanin nie trafia rzutu wolnego, ale zbierają gospodarze
78:79 Montgomery za 2pkt i jest faulowany!
76:79 Przybyszewski trafia idealnie z syreną oznaczającą koniec czasu na rozegranie akcji
76:77 ...ale zbierają gracze Rosy i celnie Montgomery
74:77 Zalewski nie trafia rzutu wolnego
74:77 Zalewski trafia za 2pkt i jest faulowany! Dodatkowy rzut wolny dla Rosy
72:77 skutecznie Przybyszewski
72:75 błąd kroków po stronie Jeziora i czas dla trenera Szczubiała. Do końca meczu 3min 16s
72:75 Wise w kontrataku i celny rzut za 3pkt!
69:75 Wise z linii rzutów wolnych 1/2
68:75 piąty faul Tillera w tym meczu co oznacza, że musi on opuścić parkiet
68:75 niecelny rzut Zalewskiego i w kontrze skuteczny Tiller. Czas dla Rosy. Przewaga gości jest coraz większa, a czasu do końca coraz mniej...
61:66 za 3pkt Long
61:63 trafia Montgomery i dodatkowo jest faulowany. Rzut wolny wykonywany przez Amerykanina nie znalazł drogi do kosza
59:63 zza linii 6,75m Wall
59:60 Jarmakowicz za 2pkt i przerwa dla przyjezdnych
57:60 dobry początek gości - trafia Wall

KONIEC TRZECIEJ KWARTY
57:58 faulowany Przybyszewski - rzuty wolne 1/2
57:57 akcja 2+1 Jarmakowicza
56:57 ależ podanie Kardasia! Jarmakowicz pakuje piłkę do kosza i dodatkowo jest faulowany
50:49 błąd 24s po stronie gości
50:49 Adams do Bogavaca i punkty dla Rosy - radomianie wracają na prowadzenie!
48:49 świetne podanie Radke do Adamsa i ten bez najmniejszych problemów trafia za 2pkt
46:49 Doaks spod kosa
46:47 trójka Kardasia
43:47 strata Adamsa, kontra Dłoniaka i dwa punkty dla Jeziora
43:45 fauluje Wise - to już jego czwarte przewinienie w tym meczu!

KONIEC DRUGIEJ KWARTY
35:38 nic z tego nie wyszło, rzut Wise'a już po końcowej syrenie. Zresztą i tak był niecelny
35:38 małe problemy z tablicą świetlną w hali MOSiR-u. Gospodarze na rozegranie akcji mają dwie sekundy
35:38 przerwa dla Rosy
35:38 spod kosza trafia Doaks
35:36 czas dla gości. Do końca pierwszej połowy 26 sekund
35:36 dodatkowo gospodarze tracą piłkę w ataku
35:36 kolejna trójka Przybyszewskiego i Jezioro obejmuje prowadzenie
35:33 Przybyszewski trafia za 3pkt i przerwa dla Rosy. Prowadzenie radomian stopniało do zaledwie dwóch oczek!
35:30 Dłoniak 2/2
35:28 strata Cupkovicia, faul Kardasia i wolne dla gości
35:28 Doaks nie trafia rzutu wolnego
35:28 faul Jarmakowicza i celny rzut Doaksa - szansa na akcję 2+1 dla Doaksa
35:26 tym razem na linii rzutów wolnych Dłoniak - 1/2
35:25 trafia Montgomery
33:25 faul Kardasia i wolne dla przyjezdnych - Tiller nie trafia ani jednego rzutu
33:25 kontratak Jeziora i trafia Dłoniak
33:23 punkty dla gości
33:21 Jarmakowicz trafia zza linii 6,75m
30:21 Montgomery niecelnie, ale świetnie poprawił Adams - efektowny wsad i punkty dla Rosy!
28:21 w odpowiedzi trafia Wall
28:19 świetne podanie Jarmakowicza do Adamsa a ten pakuje piłkę do kosza!
26:19 Dłoniak spod kosza
26:17 ładna indywidualna akcja Wise'a zakończona rzutem za 2pkt
24:17 Alexander faulowany, wcześniej trafił jeszcze z akcji. Rzut wolny jednak niecelny

19:11 Bogavac fauluje i rzuty wolne dla Jeziora. Alexander 1/2
19:10 Montgomery ponownie - Amerykanin ma już na koncie 10 punktów! Przerwa dla Jeziora. Do końca pierwszej kwarty 1min 37s
17:10 rzuty wolne dla Rosy - Wise 2/2
15:10 Bogavac celnie
13:10 Doaks spod kosza
13:8 przechwyt Montgomery'ego i 2pkt Amerykanina!

godz. 17:56 - trwa oficjalna prezentacja obu ekip
godz. 17:55 - w trzech bezpośrednich starciach pomiędzy tymi zespołami w sezonie 2012/2013 dwukrotnie lepsza była Rosa. Jezioro wygrało w fazie zasadniczej we własnej hali
godz. 17:53 - zawodnicy powoli kończą rozgrzewkę
godz. 17:52 - Rosa i Jezioro sąsiadują ze sobą w tabeli. Radomianie są na dziesiątym miejscu, a "Jeziorowcy" oczko wyżej
godz. 17:50 - już tylko 10 minut do rozpoczęcia meczu. Na trybunach bez rewelacji - są jeszcze wolne miejsac siedzące
godz. 17:45 - z hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu wita Michał Nowak

Rosa: Montgomery, Kardaś, Radke, Dorsey, Cupković, Wise, Zalewski, Bogdanowicz, Nikiel, Jarmakowicz, Adams, Bogavac
Trener: Wojciech Kamiński

Jezioro: Wall, Krajniewski, Tiller, Szczytyński, Doaks, Pyszniak, Pandura, Long, Patoka, Alexander, Dłoniak, Przybyszewski
Trener: Dariusz Szczubiał