Młodzież Rosy zagra o trzecie miejsce

Mistrzostwa Polski Juniorów Starszych rozgrywane w Sopocie wkroczyły w decydującą fazę. W rozgrywanym w sobotę (16 marca) półfinale młodzież Rosy Radom musiała uznać wyższość WKK Wrocław. Radomianie przegrali 48:64 i zagrają o brązowy medal.

Było to starcie pomiędzy zwycięzcą grupy A (WKK Wrocław) a drugim zespołem grupy B (Rosa Radom). To ekipa z Wrocławia była faworytem tego spotkania. Podopieczni trenerów Tomasza Niedbalskiego i Sebastiana Potocznego w fazie grupowej wygrali wszystkie trzy pojedynki w przekonywujący sposób.

Półfinał rozpoczął się dobrze dla Rosy. Po trafieniach Jakuba Garbacza i Kamila Michalskiego było 4:0. Pierwsza kwarta to  wyrównana walka, zakończona nieznacznym zwycięstwem radomskiego zespołu (16:15). Druga część gry przebiegała w bardzo podobny sposób. Obie drużyny pudłowały rzucając z gry, stąd wynik do przerwy nie był wysoki (27:24). Decydująca o losach meczu była trzecia kwarta, w której to drużyna z Wrocławia dyktowała warunki, a radomianie zdobyli zaledwie siedem punktów. Potem nie zdołali już odrobić tej straty.

W meczu o trzecie miejsce Rosa zmierzy się z Treflem Sopot. Gospodarze tego turnieju przegrali w półfinale z MKS Dąbrowa Górnicza 66:68. Początek spotkania o godz. 10:30.

Rosa Radom - WKK Wrocław 48:64 (16:15, 11:9, 7:25, 14:15)
Rosa: Garbacz 22, Kuczyński 7, Mamcarczyk 5, Stanios 4, Zegzuła 4, Michalski 4, Schenk 1, Gos 1, Parszewski 0
WKK: Zuber 14, Leńczuk 13, Koelner 11, Martyniak 9, Grzeliński 8, Trojan 6, Suchodolski 2, Spała 1, Wadowski 0, Józefiak 0