Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Kamiński i Dorsey już oficjalnie w ROSIE

Kamiński i Dorsey już oficjalnie w ROSIE
ROSA zmianiła trenera i pozyskała nowego zawodnika fot. S WW poniedziałek 31. grudnia w sali konferencyjnej na hali MOSiR, została przeprowadzona konferencja prasowa władz ROSY na której został przedstawiony nowy trener zespołu i nowy zawodnik, który dołączy do radomskiego zespołu

Nie jest tajemnicą, że ROSA spisuje się znacznie poniżej oczekiwań zarządu klubu. Radomianie z 3. zwycięstwami i aż 11. porażkami na koncie, zamykają tabelę Tauron Basket Ligi. Władze klubu postanowiły działać, żeby zmienić to trudną sytuację. W ubiegłym tygodniu z klubu odszedł trener Mariusz Karol, a w jego miejsce pojawił się Wojciech Kamiński. Zmiany zachodzą też w składzie. Do zespołu dołączył Ronald Dorsey.

 - Wyniki zespołu nie są takie jakbyśmy chcieli. To już od dłuższego czasu martwi zarząd naszego klubu. Od jakiegoś czasu dyskutowaliśmy na ten temat. Rozmawialiśmy z zawodnikami z trenerem zespołu i wykazalismy bardzo dużą cierpliwość w oczekiwaniu na to, że zespół zacznie funkcjonować prawidłowo i zacznie zbliżać się do celów , które sobie założyliśmy. Te cele to jest wejście do ósemki, a cel minimum to jest zajęcie miejsca dziewięć lub dziesięć Nie interesują nas dwa ostatnie miejsca w lidze. Po ponad dwóch miesiącach uważamy, że te cele są mocno zagrożone. A przelaniem czary goryczy, była nasza ostatnia porażka z Polpharmą - mówił na konferencji mówił Robert Bartkiewicz menadżer ROSY.

Zmiana trenera i pozyskanie nowego zawodnika ma dać lepsze wyniki w lidze. Władze klubu wierzą, że nowy szkoleniowiec odpowiednio skompletuje skład i wydobędzie z drużyny dodatkowe pokłady energii, które pomogą wygrywać. Włodarze klubu wiedzą, że w zespole tkwi potencjał tylko jest on nieco wyhamowany.

- Mamy nadzieję, że trener wydobędzie najlepsze cechy jakie są w zespole. Trener ma doświadczenie w pracy z zespołami ekstraklasowymi. W podobny sposób przejmował zespół Polpharmy i osiągnął cel jaki został przed nim postawiony przez władze klubu. Myślimy, że w Radomiu będzie podobni - dodał Bartkiewicz.

Robert Bartkiewicz (z lewej) i trener Wojciech Kamiński (z prawej) fot. S WGłos zabrał także sam Wojciech Kamiński, który stwierdziła, że sytuacja ROSY nie jest łatwa. Trener nie chce też dokonywać radykalnych zmian jeśli chodzi o skład zespołu.

- Liga  w tym roku jest wyrównana. Nie ma łatwych zdań, musimy pracować i szukać zmian. Czas będzie działa na naszą korzyść, ale myślę że już od naszego następnego meczu z Anwilem zmiany które poczyniłem zaowocują. O tym kto będzie grąl będzie decydowąła dyspozycja dni i moje decyzje. Nie chciał bym teraz składać deklaracji, że ten będzie grał tyl a ten tyle. Mam jednak w głowie pewne przemyślenia, ale jak coś będzie dobrze działało to nie będę tego na siłę zmieniał - mówił Wojciech Kamiński trener ROSY.

Sporej rzeszy dziennikarzy, przedstawił się także nowy nabytek radomskiego klubu Ronald Dorsey. Amerykanin przed przybyciem do Polski, grał m.in. na Litwie czy we Francji. Ostatni sezon spędziła na antypodach.

Ronadl Dorsey fot. S W- Pochodzę z Detroit, jest to mój ósmy sezon w profesjonalnej koszykówce, wcześniej grałem w Finlandii na Litwie i we Francji. Ostatnie dwa sezony spędziłem w Australii. Jestem bardzo podekscytowany, że będę teraz mógł grać w Radomiu. Widzę, że władze klubu zmieniły trenera i pozyskały nowego zawodnika, żeby odwrócić niekorzystną sytuację drużyny. Cieszę się, że mogę w tym wszystkim uczestniczyć i pomóc - mówił Dorsey.

Pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera, ROSA zagra w najbliższy weekend (5. stycznia) kiedy to zmierzy się we własnej hali z Anwilem Włocławek. W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami górą byli radomianie, którzy ograli Anwil na wyjeździe 65:63.PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy