IV LO najlepsze w XI ROM w koszykówce dziewcząt

Drużyna z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tytusa Chałubińskiego w Radomiu wygrała turniej koszykówki dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych w ramach XI Radomskiej Olimpiady Młodzieży.

Gospodarzem rozgrywek już po raz trzeci był Zespół Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego. Do zmagań zgłosiło się 10 drużyn. Mecze eliminacyjne odbyły się w listopadzie a do ścisłego finału awansowały tylko zwycięzcy grup, czyli Zespół Szkół Budowlanych, IV LO oraz Zespół Szkół Technicznych.

Mecze finałowe odbyły się w poniedziałek (8 grudnia) - I jak zwykle dostarczyły niezwykłych emocji - mówi Urszula Węgrzycka, organizator rozgrywek z ramienia Szkolnego Związku Sportowego.

Zobacz galerię zdjęć

Zespoły grały systemem "każdy z każdym", 4 kwarty po 8 minut. Jako pierwsze na parkiet wyszły drużyny ZSB i ZS Technicznych. Mecz zakończył się wynikiem 17:7 dla ZSB. W kolejnym pojedynku ekipa IV LO pokonała ZS Technicznych 15:7.

Ostatni mecz to walka o złoto, do której stanęły drużyny ZSB i IV LO. - Była to powtórka z rozgrywek zeszłorocznych. Wtedy złote medale zdobyły dziewczęta z ZSB. W tym roku licealistki wzięły rewanż - dodaje Urszula Węgrzycka. Pierwsza kwarta należała do ZSB (10:7), w drugiej przewagę zdobyło IV LO, które wyszły na czteropunktowe prowadzenie (15:11). Osiem minut przed końcem był remis 21:21. W ostatniej części gry trwała walka do końca, ale ostatecznie to drużyna IV LO z dwupunktową przewagą (27:25) wygrała i sięgnęła po złote medale.

Najwięcej punktów dla zespołu IV zdobyła Katarzyna Życka, natomiast w ekipie ZSB najskuteczniejsza była Karina Czubak. - Na słowa uznania zasługują wszystkie zawodniczki finałów - mówi Urszula Węgrzycka.

Opiekunem zwycięskiej drużyny była Katarzyna Marciniak, zespołu ZSB – Urszula Węgrzycka i Joanna Orzechowska, które jednocześnie odpowiadały za organizację zawodów, a ekipę ZS Technicznych do rozgrywek przygotowała Bożena Jadczak.

Medale, puchary i dyplomy wręczali Jolanta Skoczylas, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych oraz Mirosław Paluch zwydziału Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Radomiu. Poczynania młodych koszykarek oglądali również goście specjalni, zawodnicy UTH Rosy Radom - Mateusz Gos, Maciej Parszewski, Kamil Michalski, którzy także udekorowali medalami zawodniczki najlepszych drużyn.