Radomską Orkiestrę Kameralną poprowadzi, znany już Radomianom, włoski dyrygent oraz oboista – Michele Santorsola. Uczeń słynnego włoskiego oboisty Bruno Incagnoli oraz Rocco Filippiniego (muzyka kameralna), maestro Santorsola jest profesorem oboju w kilku włoskich konserwatoriach. Od stycznia 2011 roku jest głównym dyrygentem Orkiestry Symfonicznej w Grosseto (Włochy).
Muzykę Józefa Haydna zwykło się kojarzyć z pogodą ducha i unikalnym poczuciem muzycznego humoru. Jednak, poza promienną 42. symfonią D-dur, w programie wieczoru znalazła się, zupełnie odmienna w wyrazie, symfonia c-moll. To właśnie styl okresu Sturm und Drang (burzy i naporu) zaowocował fascynującymi, rzadkimi symfoniami klasyków, utrzymanymi w tonacjach minorowych, pełnymi niepokoju i wyobrażeń dzikiej natury. Po burzy zazwyczaj pokazuje się słońce, a czyjaż muzyka może być bardziej słoneczna niż Mozarta? Jego koncert obojowy wykona wirtuoz tego instrumentu, Henrik Chaim Goldschmidt. Artysta jest głównym oboistą Królewskiej Duńskiej Orkiestry w Kopenhadze (Dania). He is educated at the Karajan Accademy in Berlin and has played as solo-oboist with the leading orchestras of the world among those the Berlin Philharmonic.Kształcił się w Akademii Karajana w Berlinie i grał jako solowy oboista z czołowymi orkiestrami świata, m. in. z Filharmonią Berlińską. W 2003 r. założył Middle East Peace Orchestra, w której wybitni artyści z całego świata spotykają się, aby grać muzykę wywodzącą się z wielkich tradycji środkowego wschodu.
W programie: J. Haydn: Symfonia nr 52 c-moll, W. A. Mozart: Koncert obojowy C-dur KV 314, E. Picchi: Miniatury na tematy żydowskie na obój i smyczki (prawykonanie światowe), J. Haydn: Symfonia nr 42 D-dur.
Ceny biletów:
I strefa: Normalny: 19 zł, ulgowy: 16 zł
II strefa: Normalny: 13 zł, ulgowy: 11 zł
Karnet na 5 wybranych koncertów w I strefie: 60zł
źródło: ROK