NEO-NÓWKA i T.LOVE w Kozienicach

NEO-NÓWKA i T.LOVE w Kozienicach
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
W najbliższy weekend 24 i 25 sierpnia w Kozienicach odbędzie się X Festiwal Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka. Występy kabaretu Neo-nówka oraz zespołu T.LOVE uświetnią rywalizację młodych artystów.

Piątkowe i sobotnie koncerty odbędą się w amfiteatrze nad jeziorem kozienickim. Wstęp wolny!

Na 24 sierpnia (piątek) o godz. 19.00 zaplanowany jest koncert finałowy w ramach X Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka. Tuż po nim zobaczymy występ kabaretu Neo-nówka i zespołu ŻARÓWKI.

25 sierpnia (sobota) o godz. 20.00 odbędzie się koncert galowy „Lata 60-te, Lata 70-te - wspomnienie o Bogusławie Klimczuku” w wykonaniu zespołu wokalnego PARTITA. Gwiazdą wieczoru będzie koncert kultowej grupy T.LOVE.

Patronat honorowy nad Festiwalem Muzyki Rozrywkowej im. B. Kllimczuka sprawuje jego żona, Krystyna. Patronami i fundatorami są: burmistrz gminy Kozienice Tomasz Śmietanka oraz starosta powiatu kozienickiego Janusz Stąpór. Festiwal jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach projektu „Powiat Kozienicki Stolica Kultury Mazowsza 2012”.

Bogusław Klimczuk był polskim kompozytorem urodzonym w 1921 r. w Kozienicach. Zmarł w 1974 r. Skomponował ok. 250 piosenek. m.in. przeboje: "Cóż wiemy o miłości", "Czarny Alibaba", "Andriusza" i "Rudy rydz". współpracował z Polskim Radiem, występował w Opolu i Sopocie. Był autorem audycji radiowych: Piosenka od ręki, Radiowa piosenka miesiąca i in. Od 2002 r. w Kozienicach organizowany jest Festiwal Muzyki Rozrywkowej jego imienia. Grób Bogusława Klimczuka znajduje się na Powązkach w Warszawie.


red. K. S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy