Boba Jazz Band

Boba Jazz Band
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Boba Jazz Band to jeden z najlepszych polskich zespołów grający swingujący tradycyjny jazz. Wszystkich, którzy chcą posłuchać jazzu w świetnym wykonaniu, zapraszamy 5 sierpnia w niedzielny wieczór na ul. Żeromskiego

W ramach cyklu "Spotkajmy się na Żeromskiego" organizowanego prze MOK "Amfiteatr" w Radomiu w najbliższą niedzielę posłuchamy jazzu z najwyższej półki - do naszego miasta przyjadą muzycy z Boba Jazz Band. Zespół gra jazz tradycyjny, nie wykluczając muzyki rozrywkowej. Muzycy biorą inspiracje z m.in. z muzyki filmowej, piosenek przedwojennych kabaretów i tańców latynoamerykańskich. Zespół nagrał do tej pory 9 płyt.

Boba Jazz Band brał udział w najważniejszych festiwalach muzycznych na świecie grając z wybitnymi przedstawicielami jazzu europejskiego i amerykańskiego, w tym z Glenn Miller Orchestra. Liderem zespołu jest pianista Jan Boba, który w 1986 roku otrzymał z rąk prezydenta Reagana dyplom za krzewienie kultury amerykańskiej.

Boba Jazz Band zagrał na Festiwalu Jazzu Klasycznego w Sacramento. 300 tys. osób wysłuchało kompozycji polskiej grupy jazzmanów. Tuż po nim spotkali się z Gubernatorem Stanu Kalifornia – Arnoldem Schwarzeneggerem, który sam zaprosił muzyków do siebie. W 2009 r. w Dreźnie zagrali prze półmilionową publicznością. 

W 2008 roku Jan Boba został wyróżniony prestiżową nagrodę Miasta Krakowa z dziedzinie kultury za wybitne dokonania w muzyce jazzowej.

Skład zespołu:

Jan Boba - leader, p
Władysław Grochot - tp. voc
Janusz Nowotarski - cl. as.
Janusz Nowak – tb. voc
Jan Nowak – bas. voc
Aleksander Nowak – dr.
Marek Rosner – guit. bjo

Współpraca:
Katarzyna Radwańska – vocal

Czas: 5 sierpnia 2012, godz. 19:00

Wstęp wolny.

 


red. K. S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy