Na budowie Mieszka I nic się nie dzieje

Na budowie Mieszka I nic się nie dzieje
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

 

Budowa przedłużenia Mieszka I stanęła w 2012 roku. Wtedy to wykonawca natrafił na odcinku od ulicy Ofiar Firleja do Witosa na stare wysypisko śmieci. Początkowo zakładano, że odpady zostaną wybrane i przewiezione na składowisko. Jednak wojewódzki inspektor ochrony środowiska na to nie pozwolił, tłumacząc, że śmieci, na które natrafiono, nie mogą być ze względów bezpieczeństwa w żaden sposób transportowane.

Przez kilka miesięcy trwało opracowanie projektu, który umożliwiłby wznowienie prac drogowych. Ostatecznie postanowiono, że odpady zostaną przykryte warstwą specjalnego betonu, a na nim zostanie ułożona warstwa bitumiczna. Warto wspomnieć, że podobne rozwiązanie zastosowano podczas budowy obwodnicy Olsztyna i tam doskonale się sprawdziło.

W międzyczasie pojawiła się informacja, że ekipy drogowe powrócą na plac budowy wiosną 2014 roku. Jednak już w maju było wiadomo, że tak się nie stanie. Wtedy to dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji Kamil Tkaczyk poinformował, że MZDiK co prawda dysponuje dokumentacją projektową, ale wciąż czeka na decyzję Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w sprawie przykrycia wysypiska warstwą betonu.

Czy stosowna decyzja środowiskowa już jest i czy wiadomo, kiedy ruszą prace? Te pytania zadaliśmy przedstawicielom MZDiK, ale nie udzielono nam informacji na temat dokładnego terminu rozpoczęcia robót.

Przypomnijmy: według pierwotnego projektu przedłużenie ul. Mieszka I między ul. Ofiar Firleja a Witosa ma mieć ok. 800 metrów długości. Ulica ta będzie miała jedną jezdnię, o szerokości siedmiu metrów. Wzdłuż niej zostanie poprowadzony ciąg pieszo-rowerowy z asfaltu. Inwestycję ma realizować nadal Kieleckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych.


MS/fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy