Kolejne tablice informacji pasażerskiej zamontowane

Kolejne tablice informacji pasażerskiej zamontowane
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Wszystkie nowe tablice zostały na razie włączone jedynie w trybie testowym - w celu sprawdzenia, czy zostały one właściwie zainstalowane. W wyświetlanych komunikatach mogą być zatem podawane nieprawidłowe informacje. Dane o błędach występujących w niektórych miejscach  zostały przekazane wykonawcy.

Dwustronne tablice świetlne zostaną zamontowane łącznie na 44 najważniejszych przystankach na terenie miasta. Docelowo System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej ma informować pasażerów oczekujących na przystankach o rzeczywistych czasach przyjazdów poszczególnych autobusów, a także o ewentualnych zmianach przebiegów tras bądź korektach rozkładów. Dyspozytor pracujący w Dziale Przewozów Pasażerskich będzie miał możliwość definiowania i wyświetlania na tablicach dodatkowych komunikatów (na przykład o nagłych utrudnieniach w ruchu).

Wyświetlacze tablic przystankowych są wykonane z diod LED. Na czarnym tle są wyświetlane duże pomarańczowe napisy. Osoby starsze i słabowidzące nie będą mieć problemów z odczytaniem komunikatów. Są one wyświetlane w pięciu lub ośmiu linijkach - w zależności od liczby linii miejskich, które obsługują dany przystanek. Jasność świecenia diod LED jest automatycznie dostosowywana do pory dnia: nocą diody świecą słabiej, natomiast w ciągu dnia silniej.

System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej oraz system karty miejskiej wdraża w naszym mieście firma R&G Plus z Mielca. To inwestycja w ramach Działania 5.1 Transport miejski Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. Projekt ten współfinansuje Unia Europejska ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wartość inwestycji to 8 milionów 900 tysięcy 90 złotych, a dofinansowanie unijne stanowi 85 procent.


źródło: MZDiK/fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy