Darmowe warsztaty "Scenografia i kostiumy filmowe"

Darmowe warsztaty
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Warsztaty są bezpłatne, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Chętnych proszeni są o zgłaszanie się z podaniem nazwiska, numeru telefonu i emaila do biura organizacyjnego festiwalu -  biuro@filmforum.pl. Zapisy przyjmowane są do piątku 4 lipca, decyduje kolejność zgłoszeń. Ponieważ warsztaty odbywać się będą w holu głównym szkoły, każdy może przyjść i przypatrzeć się pracy scenografów i kostiumografów.

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych to najważniejsza, jedyna państwowa i najstarsza w Polsce wytwórnia filmowa. Od 65 lat na ulicy Chełmskiej 21 w Warszawie powstają najsłynniejsze polskie filmy, a od 2013 roku WFDiF działa jako narodowa instytucja kultury prowadząc atrakcyjną, oryginalną działalność edukacyjną.

Dzięki temu uczestnicy festiwalu Kameralne Lato, Radomianie i wszyscy zainteresowani kulisami sztuki filmowej będą mieli okazję uczestniczyć w niezwykłych warsztatach, których tematyką są scenografia i kostiumy filmowe.

Jak scenografia opowiada historie bohaterów? Jaką rolę w wykreowanej przestrzeni pełni światło? Czy film maluje się tak, jak obraz? Na czym polega paleta kolorystyczna filmu i jej znaczenie dla scenografii i kostiumów? Jak na scenariusz, w teorii i w praktyce, patrzy scenograf filmowy? Pod okiem prowadzącej, z użyciem prostych materiałów plastycznych powstawać będą dzieła, które mogą posłużyć do dalszych, twórczych działań – np. do nakręcenia filmu techniką animacji poklatkowej. W warsztatach wykorzystywane zostaną kostiumy oraz rekwizyty filmowe z magazynów WFDiF.

Warsztaty są częścią nowego, cieszącego się ogromnym zainteresowaniem projektu edukacyjnego WFDiF - PLAN FILMOWY. Celem przedsięwzięcia jest edukacja filmowa ujęta w niezwykle atrakcyjnej, przyjaznej dla młodego odbiorcy formie.

.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/4_kultura/warsztaty_1.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96