Po raz pierwszy impreza została zorganizowana w Jedlni-Letnisko. Dotychczasowe poprzednie cztery edycje odbywały się nad jeziorem Sulejowskim. Przeniesienie tego wydarzenia do Jedlni było trafnym pomysłem gdyż regionalna impreza zorganizowana blisko Radomia mogła zgromadzić wielu uczestników jak i kibiców.
Organizatorami tegorocznych regat było pięć instytucji i stowarzyszeń: Akcja Katolicka Radom, stowarzyszenie „Inicjatywa”, Klub Żeglarski „Pionki” a także gospodarze Gmina Jedlnia-Letnisko oraz Klub Żeglarski „IKAR” Jedlnia-Letnisko.
Mimo i nieco pochmurnej pogody impreza zgromadziła rekordową liczę uczestników – 18 załóg oraz liczną rzeszę gości, miłośników i sympatyków żeglarstwa.
Jednak tego co najważniejsze w żeglarstwie, czyli wiatru nie zabrakło, wręcz przeciwnie było pod dostatkiem.
Nad bezpieczeństwem zawodów czuwali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Radomia.
Arbitrami zawodów byli sędziowie z KŻ „Pionki”.
Rozegrano 10 biegów. Oficjalne wyniki przedstawiają się następująco.
I miejsce – Klub Żeglarski „IKAR” z Jedlni Letnisko:
- Robert Dąbrowski (sternik)
- Emil Zieja
- Krzysztof Łaszanowski
- Marek Kwaśnik
II miejsce – ZEFIR RADPEC Radom:
- Lech Zembrzuski sternik (najstarszy sternik)
- Przemek Wolszczak
- Jarek Cieplak
- Grzegorz Piwoński
III miejsce – Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej:
- Maciej Malborski sternik (najmłodszy sternik )
- Adrianna Karpuć
- Michał Maj
- Katarzyna Skórkiewicz
IV miejsce – Klub Żeglarski „IKAR” Jedlnia Letnisko:
- Miłosz Brzozowski (sternik)
- Dominik Ćmiel
- Patrzyk Brzozowski
- Bartłomiej Czech
V miejsce - dwie załogi:
„Były Harcerski Klub Żeglarski - WIKING” Pionki:
- Marcin Chmielewski (sternik)
- Hubert Nawrotek
- Robert Zwolski
- Kamil Zwolski
oraz :
ZEFIR RADPEC Radom:
- Janusz Frydrych (sternik)
- Stanisław Ziętek
- Darek Ziętek
- Marek Falkiewicz
VI miejsce – Stowarzyszenie „ INICJATYWA” Radom:
- Sławomir Ruta (sternik)
- Maria Ruta
- Daniel Reguła
VII miejsce – Klub Żeglarski „ PIONKI” z Pionek w Składzie:
- Paweł Starosta (sternik)
- Marek Urbański
- Krzysztof Monkosa
- Hania Monkosa
- Jasio Monkosa
VIII miejsce – Harcerski Klub Żeglarstwa Morskiego „ SZKUNER”:
- Marek Dobrowolski (sternik)
- Franek Dobrowolski
- Zosia Dobrowolska
- Szymon Dobrowolski
- Kolega Franka Dobrowolskiego
IX miejsce – Związek Harcerstwa Polskiego Pruszków:
- Paweł Horsztyński (sternik)
- Bartłomiej Horsztyński
- Karol Niciński
- Gabriela Nicińska
- Konstanty Horsztyński
X miejsce – ZEFIR RADPEC Radom:
- Arkadiusz Bernat (sternik)
- Marek Gaca
- Stanisław Warchołowski
- Władysław Drab
XI miejsce – Radomski Klub Żeglarski:
- Sławomir Korba (sternik)
- Wojciech Filipowski
- Tomasz Perzyński
- Grzegorz Zawada
XII miejsce – Stowarzyszenie „ Solidarność Polskich Rodzin” Radom:
- Wiesław Sokołowski (sternik)
- Józef Celi
- Roman Dorociak
XII miejsce dwie załogi:
Szkolna Sekcja Żeglarska L.O. Kopernika Radom:
- Tomasz Kmiotek (sternik)
- Lucyna Kmiotek
- Ola Pawlak
- Jakub Ziętek
oraz
ROWEROWI JP II Z Garwolina:
- Tomasz Kocon (sternik)
- Monika Kocon
- Agata Kocon
- Marcin Malitka
- Kacper Pawłowski
XIV miejsce – Parafia św. Barbary w Pionkach:
- Łukasz Górski (sternik)
- Ania Podlaska
- Marzena Rusinowska
- Tomasz Sołśnia
- Mieszko Rusinowski
XV miejsce – ORATORIUM RODZIN im. Św. Filipa Neri ( parafia MBKŚ) Radom:
- Jarosław Maruszyk (sternik)
- Kamil Pacocha
- Franciszek Matuszyk
- Antoni Matuszyk
- Stanisław Matuszyk
XVI miejsce – Parafia Katedralna PW. Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu
- Michał Pyka (sternik)
- Grzegorz Nyc
- Wojciech Nyc
- Natalia Nyc