Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

W strefie powstają firmy. Gdzie szukać pracy?

W strefie powstają firmy. Gdzie szukać pracy?

25- hektarowy teren u zbiegu ulic Kieleckiej i Wośnickiej (w pobliżu końcowego przystanku linii autobusowej 13) czeka na włączenie do strefy od marca 2012 roku, kiedy to gmina Radom złożyła wniosek do Agencji Rozwoju Przemysłu, która zarządza TSSE. Lada moment ma wreszcie wyjść odpowiednie rozporządzenie Rady Ministrów.

- Ten duży teren zostanie podzielony na kilkanaście działek o różnej wielkości. Przygotowana jest już dokumentacja na budowę drogi dojazdowej do nich. Kosztowało to 630 tys. zł, z czego 85 procent dofinansowało program Innowacyjna Gospodarka - mówi Rafał Grzeszczyk, kierownik Biura Obsługi Inwestora Urzędu Miejskiego w Radomiu. - Droga zastanie zbudowana w 2015 roku.
Radomska podstrefa ma 60 hektarów i właściwie wszystko to już jest zajęte. Te dodatkowe 25 hektarów jest niezwykle cenne. Firmy, które chcą w naszym mieście inwestować, pytają od razu "czy w strefie?". I nic dziwnego, skoro mogą działać na preferencyjnych warunkach.

- Dziś tu jest rżysko, a za parę lat będą nowe fabryki - nie kryje satysfakcji Janusz Melich z Agencji Rozwoju Przemysłu. - Początki były trudne, ale dziś widać, że radomska podstrefa rozwija się świetnie. Wystarczy spojrzeć na teren na Gołębiowie - kiedyś było tam szaro i smutno, dziś firmy już się nie mieszczą. Część z nich zapewne zbuduje kolejne zakłady i hale właśnie na Wośnikach.

BĘDĄ NOWE MIEJSCA PRACY

W strefie na Wólce Klwateckiej działa znana już w całej Polsce firma Zbyszko. Jest też Marco (produkuje elementy obuwia) oraz - na ukończeniu -  nowa Fabryka Broni o powierzchni ok. 10 tys. m kw. Przeprowadzka tutaj z 1905 Roku powinna rozpocząć się na wiosnę.
Spółka Rohrbogen (producent armatury), która ma już jeden zakład, będzie budować kolejny - tuż za fabryką Broni - za 4 mln zł. Zatrudnienie znajdzie tu od 15 do 25 osób. Budować się będzie również - za 7 mln zł. - producent kosmetyków Spółdzielnia Inwalidów Świt. Tu planowane jest zatrudnienie od 50 do 100 osób. Firma PZM Vimex już rozpoczęła budowę siedziby centrum sprzedaży elementów stalowych. W 2014 zostanie do niej zbudowana asfaltowa droga dojazdowa.

Na Halinowie pozostała jeszcze jedna działka o powierzchni 9 tys. m kw. Gołębiów jest zapełniony Pracuje tu m.in. Trend Glass, który wybudował 2 potężne hale, część jednej wynajmuje od maja tego roku firmie Roboplast, produkującej elementy opakowań dla Ferrero Rocher.  Budować kończy się już Gala Beton, która wkrótce ruszy z produkcją kostki brukowej.

APLISENS I DROGA

Przy ul. Hodowlanej powstaje zakład produkcyjny warszawskiej firmy Aplisens S.A. Aplisens zajmuje się produkcją ciśnieniowych urządzeń pomiarowych i kontrolnych. Do 30 września 2016 roku pracę znajdzie tam co najmniej 50 nowych pracowników, a w kolejnym roku zatrudnienie sięgnie nawet setki osób i ma się utrzymać na tym poziomie co najmniej jeszcze przez dwa lata, czyli do 2019 roku. Głównie zatrudnienie w nowej fabryce znajdą operatorzy OSN, mechanicy precyzyjni oraz pracownicy administracyjni. Budynek Aplisens jest już właściwie ukończony. Produkcja powinna się tu rozpocząć na przełomie roku.
A jeszcze w listopadzie zakończyć powinna się budowa ulicy Hodowlanej, umożliwiająca dojazd do siedziby Aplisens. W przedsięwzięciu partycypuje firma, która pokryła koszt przygotowania dokumentacji.

SPORO MNIEJSZYCH FIRM

Po drugiej stronie ul. Hodowlanej czeka 10 hektarów, podzielonych na 10 działek. 6 z nich jest już zajętych. Firma Sorter (maszyny do sortowania warzyw i owoców) już się tu buduje, firmy Kamel Steel (konstrukcje stalowe) i Stolrad (elementy z aluminium) ruszają z budową w przyszłym roku. Potem zainwestują tu też Supron 3 (urządzenia przeciwpożarowe), Basia Haft (haft maszynowy), i Redar (odzież dla dzieci). A kolejną działkę ma kupić radomska spółka SKS Development

W przyszłym roku gmina ma tu wybudować łącznik pomiędzy ulicą Hodowlaną i Pasterską oraz część Pasterskiej. Ma to przyspieszyć inwestycje ww. firm i zachęcić kolejne. Tu również firmy pokryją koszty dokumentacji.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy