Stadion lekkoatletyczny gotowy! W piątek dzień otwarty

Stadion lekkoatletyczny gotowy! W piątek dzień otwarty
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


W piątek (17 sierpnia) od godziny 18 do 21 nowoczesny kompleks sportowy będą mogli oglądać mieszkańcy Radomia. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizuje wtedy dzień otwarty. Wstęp wolny.

Grupy liczące od 10 do 15 osób oprowadzać po stadionie i towarzyszących mu obiektach będą pracownicy MOSiR-u. Przewidywany czas zwiedzania to około 15 minut.

Przypomnijmy, że budowa stadionu lekkoatletycznego przy ul. Narutowicza rozpoczęła się we wrześniu 2010 roku.

- Ten obiekt nie powstałby, gdyby nie determinacja i konsekwentne dążenie do celu naszych lekkoatletów. To w dużej mierze dzięki ich zaangażowaniu stadion zostanie wybudowany – mówi prezydent Andrzej Kosztowniak.

Obiekt obejmuje stadion lekkoatletyczno – piłkarski. Pod trybunami są szatnie, gabinety odnowy biologicznej, pomieszczenia socjalne, pokoje antydopingowe. Arena lekkoatletyczna dostosowana jest do rozgrywania mistrzostw Polski, natomiast stadion spełnia wymogi niezbędne do rozgrywania meczów w piłkarskiej I lidze. Obiekt przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Koszt obiektu to 22 mln 350 tys. zł. Wykonawcą prac budowlanych było konsorcjum firm RosaBud – Romines.

Mariusz Skopek

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/2_sport/2_bron/proba_swiatla_mosir_radom._4.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96