Proces rekrutacji rozpoczął się pod koniec lipca. CV można składać osobiście w biurze Centrum w Galerii Rosa Radom przy ulicy Żeromskiego 52. Podania
o pracę są przyjmowane we wtorki w godzinach od 9 do 15 oraz pocztą
elektroniczną pod adresem: i.szulim@onkologiaradom.pl. Do tej pory aplikacje złożyło ponad 1700 osób.
- Przede wszystkim szukamy lekarzy onkologów, chirurgów i diagnostów, a także pielęgniarek, techników medycznych oraz osób do pracy w dziale technicznym i administracji. Chętnych prosimy o wysłanie CV do końca września. Natomiast od października będziemy prowadzili rozmowy z poszczególnymi kandydatami. Co ważne, od przyszłego miesiąca ruszą pierwsze kursy dla zakwalifikowanych osób. W sumie od początku nowego roku prace w naszym szpitalu znajdzie 50 lekarzy, około 100 pielęgniarek oraz 40 pracowników innych działów. W miarę rozbudowy kliniki kadra będzie uzupełniana - tłumaczy profesor Igal Mor, udziałowiec Okimo Invest - głównego inwestora.
W Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej chcą pracować również specjaliści z innych miast.
- I są to najczęściej osoby pochodzące z Radomia, które z jakiś powodów wyjechały do pracy w Kielcach, Poznaniu i Warszawie. Po raz kolejny potwierdza się teza, że w nasz szpital będzie zaspokajał potrzeby lokalnej społeczności, zarówno pacjentów i sztabu medycznego - dodaje profesor Mor.
Przedstawiciele Centrum bardzo liczą na współpracę ze szpitalami i przychodniami lekarskimi z Radomia i regionu.
- Nie zależy nam na tym, aby być konkurencją dla tych placówek. Uważamy, że możemy być uzupełnieniem ofert medycznej w regionie. Dodajmy, że w tej części Mazowsza zapotrzebowanie na leczenie onkologiczne jest ogromne. Niestety, wiele osób jest zmuszonych do szukania pomocy w innych, odległych miastach. My chcemy zmienić tę sytuację - mówi Igal Mor.
Według statystyk medycznych każdego roku w Radomiu i regionie przybywa około 1500 osób, u których zdiagnozowano nowotwór.
MS