Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej powstaje na działce przy ulicy Uniwersyteckiej 6. W tej chwili ekipy budowlane prowadzą ostatnie prace wewnątrz szpitala diagnostyczno - zabiegowego.
- Obecnie układane są posadzki oraz montowane drzwi. Wkrótce przystąpimy do instalowania sprzętu medycznego m.in. na sali operacyjnej. Na przełomie maja i czerwca ta część inwestycji powinna być gotowa. Cieszy nas to, bo wystąpiły małe opóźnienia przy realizacji tego przedsięwzięcia, ale teraz wszystko przebiega zgodnie z planem - powiedział Ireneusz Okrutny, udziałowiec firmy Okimo Invest, głównego inwestora.
JEDEN Z NAJNOWOCZEŚNIEJSZYCH SZPITALI W POLSCE
- W Centrum Onkologii będziemy używali najnowocześniejszej aparatury medycznej, a także wykorzystywali najlepsze na świecie metody leczenia pacjentów. Nasz ośrodek będzie wyposażony w najwyższej klasy urządzenia diagnostyczne, aparaty USG, RTG, tomograf komputerowy, endoskop. Będziemy przygotowani do przeprowadzania zabiegów małoinwazyjnych, które w tej chwili są bardzo popularne np. przy usuwaniu guzów piersi - dodał doktor Igal Mor, udziałowiec Okimo Invest.
Władze Centrum przeprowadziły już rekrutację pracowników. Zdecydowaną większość kadry pielęgniarskiej i administracyjnej będą tworzyły osoby z Radomia lub subregionu.
- Co do lekarzy, to od samego początku było wiadomo, że nie uda nam się znaleźć tu aż tylu specjalistów. Jednak część personelu będą stanowili lekarze, którzy pochodzą stąd, ale obecnie pracują w ośrodkach medycznych w Warszawie, Kielcach i Poznaniu. W tej chwili cała kadra Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej liczy 50 osób, a po zakończeniu pierwszego etapu inwestycji wzrośnie do około 100 - 110 osób - wyjaśnił doktor Igal Mor.
LECZENIE ZA DARMO
Szpital będzie gotowy do przyjęcia 42 pacjentów oraz dodatkowych sześciu na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem, to pierwsi pacjenci będą przyjmowani pod koniec czerwca. W przyszłym roku do użytku zostaną oddane ośrodki radio i chemioterapii, które zostaną zlokalizowane w nowym, trzykondygnacyjnym budynku o powierzchni 4,5 tys. metrów kwadratowych oraz w zabytkowym dworku. Po zakończeniu II etapu inwestycji kadra Centrum Onkologii wzrośnie do ponad 300 osób. Dodajmy, że do tej pory przedsięwzięcie pochłonęło około 32 mln zł. Całość będzie kosztowała ponad 100 mln zł.
- W tej chwili rozmawiamy z Narodowym Funduszem Zdrowia o kontrakcie dla naszego ośrodka, jednak na konkrety wciąż jest za wcześnie, bowiem szpital nie został jeszcze oddany do użytku. Już teraz mogę zapewnić, że bez względu na to, jaki będzie finał ustaleń z NFZ, to nie będziemy pobierali od pacjentów żadnych opłat. Każdy, kto dostanie się do naszej placówki otrzyma bezpłatną pomoc - zakończył doktor Igal Mor.