Beryle z Radomia dla nigeryjskiej armii

Beryle z Radomia dla nigeryjskiej armii
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Fabryka Broni realizuje podpisaną w Radomiu umowę na dostawę karabinków Beryl M762 kal. 7,62 x 39 dla Wojsk Lądowych Armii Nigeryjskiej.
Umowa obejmuje dostawę tysiąca sztuk karabinków, zestawy serwisowe oraz szkolenie przedstawicieli nigeryjskiej armii. Dostawa broni odbędzie się w połowie stycznia 2015 i od razu trafi do rąk żołnierzy, którzy po przeszkoleniu podejmą działania skierowane na zapewnienie bezpieczeństwa i obrony przed atakami terrorystycznymi. Broń z Radomia będzie służyła także w czasie misji pokojowych, w których uczestniczą  żołnierze nigeryjscy.

Podpisanie umowy było poprzedzone ponad rocznymi negocjacjami z dowództwem sił lądowych, pokazami oraz testami broni na terenie Nigerii. Obecnie w Radomiu trwa szkolenie wytypowanych żołnierzy wojsk nigeryjskich. Obie strony zamierzają rozwinąć dalszą współpracę w 2015 roku i w kolejnych latach. Następnym etapem porozumienia handlowego będzie zakup około 5 tysięcy sztuk karabinków Beryl.

To pierwsza sprzedaż karabinka Beryl poza granice kraju i początek obecności polskiej broni strzeleckiej na rynkach zagranicznych.

- Realizujemy aktywne działania handlowe w kraju i za granicą – mówi Tomasz Nita, prezes zarządu Fabryki Broni – mamy doskonałą broń, która się sprawdziła w czasie wielu misji, w różnych zakątkach świata. Chcemy pokazać ją światu i zaoferować innym armiom. Wierzę, że obecnie realizowany kontrakt to początek naszych sukcesów handlowych.

Fabryka Broni „Łucznik”- Radom Sp. z o.o. została powołana 14 lipca 2000 roku, 75 lat od daty powstania przedwojennej fabryki broni w Radomiu. Jest głównym producentem i dostawcą broni dla Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, na eksport i na rynek cywilny. Roczne przychody Fabryki Broni kształtują się na poziomie około 60 mln zł.

RED, fot. Fabryka Broni Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy