INTERWENCJE: Brak internetu w autobusie - można reklamować?

INTERWENCJE: Brak internetu w autobusie - można reklamować?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Coraz częściej przewoźnicy oferują bezpłatny dostęp do internetu w swoich busach i autokarach. Co jednak, jeśli internet nie działa on podczas podróży? Czy klient może złożyć reklamację z powodu niewypełnienia całej oferty?

- W tamtym tygodniu jechałam busem lubelskiego przewoźnika z Radomia do Krakowa. Wybrałam bus konkretnej firmy - Expressbus - głównie ze względu na to, że w jej ofercie istnieje informacja o bezpłatnym dostępie do internetu podczas podróży. Niestety, kiedy wyjechałam z Radomia, bezpowrotnie straciłam łączność WiFi aż do Krakowa. Wykonuję taką pracę, która wymaga ode mnie prawie stałego kontaktu z internetem. Sądziłam, że jeśli ten przewoźnik ma go w swojej ofercie, to nie będę miała problemów z internetem. Myliłam się - mówi radomianka, która pyta nas, czy to jest pogwałcenie praw konsumenta..

Zadzwoniliśmy do właścicieli Expressbusa, by wyjaśnili tę sprawę.
- Każdy bus do 50 osób jest wyposażony w router. Nasi kierowcy są zobligowani do tego, by włączać go przed wyjazdem w trasę. Nie wiem, dlatego w tamtym tygodniu internet nie działał. Nikt nie zgłaszał tego typu problemów. Być może dostawca internetu, który obsługuje nasze busy, miał jakieś awarie - komentuje Eliza Wójtowicz, współwłaścicielka Expressbusa.

Skontaktowaliśmy się z owym dostawcą internetu -do Telefonii Komórkowej Orange. Jak się okazało, w tamtym tygodniu nie było awarii na łączach.

- Brak połączenia z internetem może być spowodowany krótkotrwałymi problemami z zasięgiem. Jednak przewoźnik, w tym przypadku Expressbus, nie zgłosił żadnej reklamacji. My jako klienci Expressbusa nie możemy bezpośrednio złożyć reklamacji do Orange. Należy ją złożyć do przewoźnika - informuje konsultant dla klientów biznesowych Orange.

Co na to rzecznik konsumenta?
- W takich sytuacjach należy złożyć reklamację. W ciągu dwóch tygodni przewoźnik powinien ustosunkować się do problemu braku internetu. Można też prosić o częściowy zwrot kosztów przejazdu ze względu na niewykonanie pełnej oferty, ale czy się go otrzyma, to już decyzja przewoźnika - informuje miejski rzecznik konsumentów Włodzimierz Zieleziński.

Mieliście tego typu problemy? Piszcie do nas. Komentujcie.

Karolina Sierka, k.sierka.cozadzien@op.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy