Złoto i rekord Justyny Kozdryk! Cztery medale radomian na MP

Na zawody, które odbyły się w Wiśle radomska ekipa pojechała w pięcioosobowym składzie. W kategorii do 50 kg złoty medal wywalczyła Justyna Kozdryk, która wynikiem 96 kg ustanowiła nowy rekord Polski! Ponadto w klasyfikacji open zajęła drugą lokatę przegrywając zaledwie o jeden punkt ze swoją koleżanką z reprezentacji, Małgorzatą Hałas. Zawodniczka Startu przygotowuje się do mistrzostw Europy, które odbędą się jesienią. Wcześniej weźmie jeszcze udział jeszcze w kilku imprezach w kraju.

Na najwyższym stopniu podium w Wiśle stanął także Piotr Plesiewicz, który rywalizację w kategorii do 49 kg zakończył z wynikiem 88 kg.

W kategorii do 59 kg wystartowało dwóch zawodników Startu. Sebastian Wiśniewski z wynikiem 85 kg zdobył brązowy medal, a debiutant Piotr Sładkowski zajął szóstą lokatę (70 kg). W kategorii +107 kg brązowy krążek wywalczył Jacek Górecki, który osiągnął wynik 110 kg.

- Poprawiliśmy rezultat z ubiegłego roku, kiedy zdobyliśmy trzy medale. Bardzo się z tego cieszymy. To kolejna impreza, która zakończyła się naszym sukcesem - mówi trener Mirosław Malec.