Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Za nami pierwsza edycyja Radomskiej Szkółki Snookera

Za nami pierwsza edycyja Radomskiej Szkółki Snookera
Pierwsza edycja Radomskiej Akademii dobiegła końca. Uczestnicy szkółek podczas 6-ciu tygodni ciężkich ćwiczeń pracowali nad prawidłową postawą snookerową, poprawą celności strzału, prawidłowym wyprowadzaniem kija oraz uczyli się różnych rotacji i pozycjonowania bili białej.


U każdego z uczniów można było zauważyć stały progres snookerowych umiejętności. Zajęcia były oparte na różnych ciekawych ćwiczeniach i mini grach snookerowych. Ponadto każdy z uczestników mógł liczyć na indywidualne i fachowe porady instruktora.

Pierwszym poważnym sprawdzianem zdobytych umiejętności był Turniej Mikołajkowy. W zawodach wzięło udział sześciu najwytrwalszych snookerzystów akademii. Zostali oni rozlosowani do dwóch trzyosobowych grup, z których do półfinałów wychodziły dwie osoby.

Już od pierwszych meczów była widoczna spora nerwowość wśród zawodników, bowiem dla wielu z nich, był to pierwszy snookerowy turniej w życiu. Mecze były niezwykle wyrównane i w wielu przypadkach o zwycięstwie decydowała różowa oraz czarna.Po lewej Tomasz Mianowski, który musiał uznać wyższość
Kuby Gawlika (po prawej) w Finale.


Najlepiej z presją poradzili sobie Kuba Gawlik, Bartosz Utkowski, Karol Streicher i Tomasz Mianowski. Miejsce 5 zajęli Wojtek Kościelniak i Piotr Pietras, któremu do awansu zabrakło bardzo niewiele. W parach półfinałowych lepsi okazali się starsi zawodnicy - Kuba Gawlik i Tomasz Mianowski, którzy pokonali najmłodszych uczestników - Karola Streichera i Bartosza Utkowskiego, do którego należy największy break turnieju - 14 punktów.

Są to bardzo dobrze zapowiadający się młodzi gracze. Starsi natomiast przystąpili do finału turnieju do pierwszej wygranej partii, po raz pierwszy w zawodach na 15 czerwonych bilach w niezwykle bojowym nastroju. Stawką bowiem był profesjonalny kij snookerowy. Jak na finał przystało, był to niezwykle zacięty mecz z dużą dawką emocji. - powiedział Michał Nowak, założyciel i instruktor Radomskiej Szkółki Snookera.

Obydwaj zawodnicy byli niesamowicie skoncentrowani, zwracając uwagę na elementy, których nauczyli się podczas zajęć. Emocje, które panowały w finale najlepiej odzwierciedla presja podczas zagrywania ostatniej bili dającej zwycięstwo. Była to dość trudna różowa zagrywana przez cały stół, której niewbicie mogło skutkować wystawieniem gry przeciwnikowi.

Autorem tego trudnego uderzenia pod niezwykłą presją był Kuba Gawlik, który mimo towarzyszących dużych emocji złożył się do zagrania bez zbędnego pośpiechu i nerwowości, pamiętając o najważniejszych wskazówkach. Poskutkowało to ładnym wbiciem środkiem kieszeni, po którym rozległy się gromkie brawa. - skomentował Michał Nowak.

Najlepiej w turnieju poradzili sobie Kuba Gawlik i Tomasz Mianowski. Uczestnicy zajęć otrzymali pamiątkowe medale, karnety na darmową grę w klubie Break 147 oraz na I zajęciach II edycji, odbiorą certyfikaty ukończenia podstawowego kursu nauki gry w snookera.

Interesujesz się snookerem, a nie wziąłeś udziału w pierwszej edycji Radomskiej Szkółki Snookera? Już 5 stycznia 2013 r. rozpocznie się druga edycja, na którą organizatorzy serdecznie zapraszają. Zapisy: www.black-ball.eu/zapisy oraz tel. 517 648 279 lub 511 244 833.PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy