Radomianka wygrała XXIII Memoriał Michała Sawickiego!

Łuczniczka PTG Sokoła Radom, Małogrzata Sobieraj wygrała XXIII Memoriał Michała Sawickiego! Turniej cieszył się dużą frekwencją.

W zawodach wystartowało blisko osiemdziesięciu zawodników i zawodniczek. Mimo że w tym samym terminie zawody rozgrywane były w czterech różnych miastach w Polsce, frekwencja na zawodach w Radomiu była bardzo dobra. - Jestem zadowolona z frekwencji, spodziewaliśmy się nieco mniejszej ilości uczestników ze względu na inną niż dotychczas organizację turniejów kwalifikacyjnych w Polsce - mówi Anetta Mąkosa, prezes PTG Sokół Radom.

Pogoda w sobotę nie rozpieszczała zawodników. - Trochę wiało, było trochę deszczu, potem słońca. Nie ma jednak na co narzekać, kadra dopisała, najlepsi do nas przyjechali. Łucznicy są twardymi ludźmi, strzelają w dużym deszczu czy nawet kiedy pada śnieg śnieg. Muszą być ekstremalnie złe warunki, aby zawody zostały odwołane - zaznacza Anetta Mąkosa.

W zawodach, które odbyły się na obiekcie sportowym przy ZSAiGŻ na Wacynie, przy ul. Uniwersyteckiej 6 nie brakowało utytułowanych łuczników, jak Rafał Dobrowolski, olimpijczyk z Londynu, który na co dzień występuje w barwach Stelli Kielce. Na Memoriale Sawickiego wygrał rywalizację w kategorii seniorów. Trzecie miejsce zajął Jacek Kwaczyński z PTG Sokoła Radom.

Zobacz galerię zdjęć

Rywalizację wśród seniorek wygrała natomiast olimpijka z Aten i Pekinu, Małgorzata Sobieraj z PTG Sokoła Radom! W tej samej kategorii w ścisłej czołówce znalazła się także inna utytułowana łuczniczka radomskiego klubu, Anna Łęcka-Dobrowolska, która reprezentowała Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney. Uplasowała się ona w sobotę tuż za podium.

W kategorii juniorek najlepsza okazała się inna zawodniczka Sokoła, Małgorzata Pietrzyk, a w kategorii juniorów trzecie miejsce zajął Robert Kornafel.

W niedzielę (11 maja) odbył się natomiast III Amatorski Turniej Łuczniczy. W tym roku startowali m.in. zapaśnicy Olimpijczyka czy Reszki Radom, pływacy trenujący w klubach Victoria i Wodnik Radom oraz niezrzeszeni mieszkańcy Radomia. Wśród zawodników znalazł się również przedstawiciel grupy Drakan (kuglarzy) trenującej w Amfiteatrze. Zawodnicy po krótkim szkoleniu strzelali dziesięć serii po trzy strzały. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i dorośli. Maksymalnie można było zdobyć 300 punktów.

Rywalizację wśród dorosłych wygrał Maciej Trojanowski, który uzbierał 251 punktów. Na drugim miejscu uplasował się zapaśnik Olimpijczyka, Piotr Przepiórka (248 pkt), a na trzecim pływak Wodnika, Marcin Cieślik (245 pkt).