Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Ponad dwieście osób na starcie III Pięcioboju Precyzyjnego

Ponad dwieście osób na starcie III Pięcioboju Precyzyjnego
Trzecia edycja Pięcioboju Precyzyjnego przeszła do historii. W zmaganiach wzięło udział 77 drużyn, co przełożyło się na łączną liczbę 231 osób startujących w pięciu konkurencjach. Nie zabrakło także innych atrakcji.

Impreza rozpoczęła się już w sobotni wieczór. O godz. 20 spod Galerii Słonecznej ruszyło blisko dwustu rolkarzy, którzy pokonali dziesięciokilometrową trasę ulicami miasta. Było to pierwsze takie wydarzenie w Radomiu, ale jak zapewniają organizatorzy, nie ostatnie.

W niedzielę odbyła się część główna, a więc sam Pięciobój Precyzyjny. Padł rekord frekwencji, bowiem na starcie w Parku Leśniczówka zameldowało się 77 trzyosobowych zespołów. Radomianie rywalizowali w pięciu konkurencjach precyzyjnych - golf, strzelectwo, łucznictwo, darts oraz bule. - Mamy rekord w ilości startujących osób w porównaniu do ubiegłych dwóch lat i z tego bardzo się cieszymy. Pogoda dopisała, było bardzo ciepło. Na początku obawialiśmy się nieco o frekwencję, ale z biegiem czasu coraz więcej ludzi pojawiało się na miejscu zawodów - podkreślał Bartłomiej Kłusek, organizator zmagań.

Pierwszy Nightskating w Radomiu


Mieszkańcy miasta, którzy pojawili się w Parku, a nie zdecydowali się wziąć udziału w Pięcioboju także się nie nudzili. Czekał na nich m.in. specjalny kącik piłkarski, w którym mogli spróbować swoich sił w popularnych piłkarzykach, a cennych rad udzielał Mateusz Fudała, mistrz Polski w futbolu stołowym. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych czy pokazów tańca breakdance.

Trzecią edycję Pięcioboju Precyzyjnego wygrała drużyna w składzie Krzysztof Gregorczyk, Patryk Sznajder i Dominik Płatos. Na drugim miejscu uplasowali się Mateusz Łuczyński, Mateusz Sieczkowski oraz Gabriel Sieczkowski. Na najniższym stopniu podium stanęli Monika, Natalia i Łukasz Szczygielscy.

Pięciobój Precyzyjny

Dużym zainteresowaniem cieszył się także konkurs precyzji, w którym wzięły udział trzy radomskie ligowe zespoły złożone z trzyosobowych reprezentacji. Czarnych Radom reprezentowali Robert Prygiel, Maciej Kałasz oraz Paweł Filipowicz. W barwach Rosy Radom zaprezentowali się Jakub Zalewski, Piotr Kardaś oraz drugi trener Marek Łukomski. Czwórkę Radom reprezentowały natomiast Kinga Molenda, Aleksandra Grajko i Monika Płóciennik. Drużyny rywalizowały w trzech konkurencjach - rzut do kosza z trzech odległości, zagrywka przez siatkę w określone miejsce boiska oraz strzał na bramkę z rzutu karnego. Liczyła się oczywiście precyzja. Najlepsi okazali się siatkarze Czarnych, którzy zgromadzili najwięcej punktów. Na drugim miejscu uplasowała się Czwórka, natomiast na trzecim koszykarze Rosy. Warto dodać, że o zwycięstwie zadecydowała dopiero dogrywka. - Był to bardzo fajny pomysł, aby zaangażować radomskie drużyny do wspólnej zabawy - mówił Bartłomiej Kłusek.

Jakub Zalewski, jeden z uczestników wspomnianego konkursu precyzji pozytywnie wypowiadał się o całej imprezie. - Fajna sprawa, zamiast siedzieć w domu można wyjść na świeże powietrze, poruszać się. Myślę, że też dla dzieci to dobra okazja do zabawy, coś innego niż siedzenie przed komputerem - mówił zawodnik Rosy, który przed tygodniem uczestniczył w Pikniku Olimpijskim w Warszawie. Tam pogoda nie dopisała. W niedzielę w Radomiu na szczęście było słonecznie, co przełożyło się na sukces pikniku. - Rzeczywiście, przed tygodniem w Warszawie było oberwanie chmury i ulewa przegoniła publiczność. Tutaj na szczęście było wszystko w porządku, aura dopisała i można rywalizować w zawodach - zakończył Jakub Zalewski.

Z frekwencji i organizacji imprezy zadowolony był Andrzej Kosztowniak, prezydent Radomia. - Cieszę się, że aż 77 zespołów startowało w zawodach. Z roku na rok liczba uczestników jest coraz większa. Pięciobój Precyzyjny to z jednej strony forma wzajemnego sprawdzenia się, a z drugiej piknik rodzinny. - podkreślał. Konkurencje, które wchodziły w skład pięcioboju, a także konkursu, w którym wzięły udział drużyny Czarnych, Rosy i Czwórki niewątpliwie wymagają precyzji. - Siła i precyzja są potrzebne w zawodach różnego rodzaju. To oddaje także charakter dyscyplin, które były dzisiaj reprezentowane w Parku Leśniczówka - zakończył prezydent.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy