Medale pływaków Wodnika w Warszawie

W miniony weekend (20-21 grudnia) w Warszawie odbyły się popularne zawody pływackie "Od młodzika do olimpijczyka". Wystąpiła w nich, z sukcesami, spora grupa zawodników z Radomia.

W zawodach uczestniczyło ponad tysiąc pływaków z 36 klubów z całej Polski. Radomski MKS Wodnik pod opieką trenerów Marcina Fokta, Edyty Górki, Marcina Cieślika i Romana Hebdy wystawił do rywalizacji 60 zawodników z pływackich klas sportowych z PSP nr 1 oraz PSP nr 4 w Radomiu.

Pierwszego dnia zawodów na dystansie 50 m stylem motylkowym brązowy medal wywalczyła Weronika Gorlicka (PSP nr 4). W drugim dniu rywalizacji dwa pierwsze miejsca na dystansie 100 m stylem klasycznym oraz 100 m stylem motylkowym wywalczyła Natalia Zych, a czwartą pozycję w tym samym stylu zajęła Katarzyna Fabiszewska (PSP nr 1). Na dystansie 100 m stylem zmiennym na najniższym stopniu podium stanął Błażej Węglicki (PSP nr 1), który był też piąty na 100 m stylem dowolnym. Ponadto wielu zawodników MKS Wodnik Radom plasowało się w pierwszej dziesiątce poszczególnych konkurencji.