Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

JP2 CUP - gwiazdy piłki nożnej w Radomiu!

JP2 CUP - gwiazdy piłki nożnej w Radomiu!
W najbliższy weekend (7-8 września) do Radomia zawitają niegdysiejsze gwiazdy polskiej piłki nożnej, takie jak Roman Kosecki, Marek Jóźwiak, Jan Urban, Cezary Kucharski, czy Adam Nawałka. Przyjadą także zespoły oldbojów Brazylii i Łotwy. Nie zabraknie również innych polskich sportowców, aktorów czy polityków. To wszystko za sprawą JP2 CUP, który odbędzie się na stadionie przy ul. Narutowicza.

W sobotę i niedzielę na stadionie im. Marszałka Piłsudskiego przy ul. Narutowicza 9 w Radomiu zaprezentują się reprezentacje oldbojów (+35) Polski, Brazylii i Łotwy, a także kadra gwiazd. - Cieszymy się, że ten turniej odbędzie się właśnie w Radomiu. Liczymy na dobre widowiska - mówi Ryszard Fałek.

- Marzy mi się, żeby na trybunach było wielopokoleniowo. Aby przyszli starsi, którzy pamiętają popisy gwiazd, które pojawią się w Radomiu, ale także młodsi, którzy widzieli je tylko w materiałach telewizyjnych - zaznacza Michał Listkiewicz, prezes Polskiej Kadry Gwiazd. - Obsada w tym roku jest bardzo dobra. Mam nadzieję, że będziemy w dobrych humorach po meczu reprezentacji Polski z Czarnogórą i przełoży się to na frekwencję na trybunach w Radomiu - wyraża nadzieję były prezes PZPN, który być może będzie sędziował jedno ze spotkań.

- Na murawie zagrają zawodnicy z przeszłością reprezentacyjną, którzy w dalszym ciągu prezentują wzorową technikę i kulturę gry. Ten turniej ma być połączeniem zabawy i futbolu - podkreśla Jerzy Staroń, dyrektor Polskiej Kadry Gwiazd. Mecze będą trwać 80 minut (2x40min).

Radomskiej publiczności zaprezentuje się wielu znakomitych niegdyś zawodników. W zespole Brazylii wystąpią m.in. Fernandes, Tulio, Pedrinho, Tulio, Claudio Silva czy Gilmar Cavalieri. Canarinhos przyjeżdżają na JP2 CUP po występach na Łotwie i Litwie, gdzie zagrają z tamtejszymi reprezentacjami. W ekipie łotewskiej zobaczymy takich piłkarzy jak Michail Zemlinskij mający za sobą 105 występów w reprezentacji czy Oleg Blagonadezdin, Andrejs Piedels, Eugenij Milevskij.

W kadrze Polski zagrają m.in. Roman Kosecki, Jan Urban, Cezary Kucharski, Adam Nawałka, Marek Jóźwiak, Ryszard Tarasiewicz, Tomasz Kiełbowicz, Jarosław Bako, Marek Motyka, Tomasz Kłos, Kazimierz Węgrzyn, Leszek Pisz, Jerzy Podbrożny, Igor Gołaszewski, Dariusz Dudek, Ryszard Czerwiec czy Radosław Majdan. Trenerem będzie Henryk Kasperczak.

Czwartą drużyną, która weźmie udział w tej imprezie jest kadra gwiazd, prowadzona przez Andrzeja Strejlaua złożona ze sportowców innych dyscyplin, aktorów czy polityków w której zobaczymy m.in. Stefana Majewskiego, Marka Włodarczyka, Piotra Zelta, Michała Milowicza, Piotra Kieragę, Tomasza Dziubińskiego, Jacka Kacprzaka i Artura Kupca.

Bilety na ten turniej są już w sprzedaży. Ich ceny to: jednodniowe 20zł (normalny) i 10zł (ulgowy) oraz dwudniowe 30zł (normalny) i 20zł (ulgowy). Można je kupić przez internet na stronie www.mosir.radom.pl. Dyrektor MOSiR-u Piotr Kalinkowski zachęca do kupna wejściówki w ten sposób, bowiem pozwala to wybrać lepsze miejsce na trybunach. Jednak jeśli ktoś woli tradycyjną formę sprzedaży, to kasy pod stadionem przy ul. Narutowicza będą czynne w czwartek i piątek w godz. 17-20 oraz w sobotę od godz. 9 i w niedzielę od godz. 10. Organizatorzy proszą, aby w miarę możliwości, na stadionie pojawić się nieco wcześniej, aby uniknąć kolejek do wejść przed samym rozpoczęciem meczów.

W imprezie mieli wziąć udział także Adam Małysz czy Jerzy Dudek, ale niestety inne obowiązki nie pozwolą im zawitać do Radomia. Pierwszy w weekend bierze udział w rajdzie, a drugi musi wypełnić obowiązki wobec jednej z firm, której jest twarzą.

Transmisję ze spotkania finałowego będzie można zobaczyć w TVP Sport. W przerwach pomiędzy meczami organizatorzy przewidzieli występy artystyczne Andrzeja Rosiewicza. Patronat honorowy nad imprezą objął prezydent FIFA Joseph Blatter, a także Prezydent Miasta Radomia Andrzej Kosztowniak i metropolita krakowski Stanisław Dziwisz.

Terminarz imprezy:
Sobota, 7 września:
15.00 Polska - Kadra Gwiazd
17.30 Brazylia - Łotwa

Niedziela, 8 września:
9.30 Msza święta w intencji kanonizacji Jana Pawła II w Kościele oo. Bernardynów
13.00 Mecz o 3 miejsce (grają przegrani z soboty)
15.30 Finał

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy