Jan Molęda mistrzem Radomia w tenisie stołowym

Jan Molęda najlepszy w mistrzostwach Radomia amatorów w tenisie stołowym.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie i dostarczyły sporych emocji. Do finału dotarli faworyci, Jan Molęda z Radomia najlepszy w kategorii weteranów oraz Jakub Caban z Kozienic najlepszy z kategorii młodzieżowców i seniorów z niedawno zakończonego Grand-Prix Radomia. Tego dnia obydwaj grali wybornie. Jan Molęda w grupie jedynie w meczu ze swoim klubowym kolegą Kamilem Samulakiem stracił sety wygrywając 3:2. W innych spotkaniach wygrywał pewnie po 3:0.

W fazie pucharowej pokonał kolejno Pawła Ratyńskiego oraz Grzegorza Tamiołę. Także Jakub Caban, młodzieżowiec z Kozienic wygrał w drodze do finału wszystkie pojedynki. W najciekawszych meczach pokonał Pawła Pietrzyka 3:0 oraz sensacyjnie Kamila Samulaka 3:2. Wielki finał to koncertowa gra aktualnego mistrza Polski weteranów Jana Molędy, który wygrał z robiącym bardzo duże postępy Jakubem Cabanem 3:0 (w setach 11-2, 11-8, 11-2) i został mistrzem Radomia amatorów.

W meczu o trzecie miejsce legenda radomskiego tenisa stołowego, aktualnie siedemnasty zawodnik świata w kategorii 60-latków, Marian Woźniak pokonał rewelację tych mistrzostw  Mariusza Ablewskiego 3:0 (w setach 11-9, 13-11, 11-9 ). W drodze na podium Marian Woźniak rozegrał aż 8 pojedynków z młodszymi rywalami. W najciekawszych grach pokonał Norberta Zielonego z Kozienic 3:2 (w V secie 15-13),  Pawła Pietrzyka 3:0 oraz Grzegorza Tamiołę także 3:0.

Dopiero na piątym miejscu turniej zakończył III-ligowiec ULKS-u Kazanów, Kamil Samulak po wygranej z Grzegorzem Tamiołą 3:1. Wcześniej faworyt doznał sensacyjnej porażki z Mariuszem Ablewskim 1:3. Zaproszony na mistrzostwa czołowy defensor Marek Pyzik z Kielc uplasował się dopiero na 9 miejscu po wygranej z Norbertem Zielonym z Kozienic 3:0. Wcześniej kielczanin przegrał z Pawłem Pietrzykiem z Tczowa 1:3.

- Wspaniałe zagrania naszych mistrzów celuloidowej  piłeczki oglądała niestety jedynie garstka kibiców. Najlepsi zawodnicy otrzymali dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe od organizatora czyli RTKKF-u Radom - mówi Krzysztof Witerski, sędzia główny turnieju.

- Kolejne ciekawe zawody w Radomiu już 25 i 26 kwietnia. W ZSB w Radomiu ul. Kościuszki 7 odbędzie się VIII turniej o Grand-Prix Polski  weteranów. Czekamy na kolejne dobre występy radomskich tenisistów stołowych - dodaje Krzysztof Witerski.

Końcowa klasyfikacja mistrzostw:
1. Jan Molęda 2. Jakub Caban  3. Marian Woźniak  4. Mariusz Ablewski 5. Kamil Samulak 6. Grzegorz Tamioła 7. Paweł Ratyński 8. Paweł Pietrzyk 9. Marek Pyzik 10. Norbert Zielony  11. Tomasz Tamioła  12. Marcin Kacperczyk  13-16. Ryszard Głód, Krzysztof Witerski, Dariusz Bukalski, Dariusz Wilkiewicz 17-18. Czesław Snopek, Stanisław Więcaszek.