GreenDucks po pierwszym sprawdzianie przed ligą

Drużyna GreenDucks Radom ma za sobą pierwszy sprawdzian przed zbliżającymi się rozgrywkami w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego. Zespół prowadzony przez Luka Zetazate, w swoim pierwszym sprawdzianie przed ligą, zmierzył się na wyjeździe w towarzyskim spotkaniu w Toruniu, z miejscowymi Aniołami.

Wynik miał oczywiście drugorzędne znaczenie dla obydwu zespołów. Pierwsza część towarzyskiego spotkania w Toruniu rozgrywana była systemem po dziesięć akcji ofensywnych, zaś w drugiej połowie meczu zespoły zagrały dwie kwarty po dziesięć minut. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Angels Toruń 18:0.

- Mecz był wyrównany. Był to bardzo porządny i pożyteczny sparing, który nie był też jednostronny. Pierwszą połowę zagraliśmy po dziesięć akcji ofensywnych, zaś w drugiej części spotkania już normalnie po dziesięć minut na kwartę. Spotkanie pokazało jak dużo czeka nas pracy nad zgraniem - powiedziała wiceprezes radomskiego zespołu Zielonych Kaczorów, Natalia Domagała.

GreenDucks Radom, którzy w tym sezonie ponownie będą prowadzoni przez Luka Zetazate, rozgrywki w PLFA II zainaugurują 24 czerwca, kiedy to przed własną publicznością podejmą Crusaders Warszawa.

Poniżej prezentujemy harmonogram spotkań Zielonych Kaczorów w rundzie zasadniczej PLFA II: