Dwa brązowe medale łuczników Sokoła na MP

LXXVIII Mistrzostwa Polski Seniorów w Boguchwale łucznicy PTG Sokoła Radom mogą zaliczyć do udanych. Z Podkarpacia radomianom udało się przywieźć dwa brązowe medale.

- Od początku tego roku wspominaliśmy, że będzie to najważniejsza impreza sezonu i jak widać udało nam się dobrze do niej przygotować - podkreśla zarząd PTG Sokoła Radom.

Pierwszego dnia tradycyjnie odbyły się kwalifikacje. Wśród pań najlepiej spisała się Anna Łęcka-Dobrowolska, która z wynikiem 1260pkt zajęła 9 miejsce, Małgorzata Sobieraj, zdobywając 1212 pkt zakończyła pierwszy etap na 19 pozycji, Renata Grunt z 1149 pkt na koncie została sklasyfikowana na 28 miejscu, a Joanna Gorczyca ukończyła kwalifikacje na 36 miejscu z wynikiem 972 pkt.

Wśród panów najlepiej zaprezentował się Jacek Kwaczyński, zdobywając 1243pkt zajął 7 miejsce, Tomasz Maliszewski, zdobywając 1223pkt zakończył kwalifikacje na 14 pozycji, Przemysław Sułek z 1120pkt był 36, Kamil Kośla zdobył 1079pkt i zajął 43 miejsce, a Jacek Czech z 969pkt ukończył ten etap zawodów na 51 pozycji.

Po kwalifikacjach przyszedł czas na strzelania drużynowe i miksty, w pierwszej konkurencji bardzo dobrze zaprezentował się radomski męski zespół w składzie: Jacek Kwaczyński, Tomasz Maliszewski, Przemysław Sułek i Kamil Kośla. Dzięki wysokiemu 5 miejscu w kwalifikacjach panowie automatycznie znaleźli się w ćwierćfinale, w którym pokonali zespół Surmy Poznań w stosunku 6:2 i awansowali do strefy medalowej. W półfinale zmierzyli się z bardzo mocnym zespołem  Marymontu Warszawa, w którego składzie byli późniejszy mistrz i II wicemistrz Polski Kacper Sierakowki i Sławomir Napłoszek, oraz wicemistrz Polski w kategorii mikst Roman Pękalski, a dodatkowo byli to również późniejsi mistrzowie Polski w kategorii drużynowej. W tym pojedynku łucznikom Sokoła niestety nie udało się sprawić niespodzianki i pokonać faworyta, po półfinale zakończonym wynikiem 2:6, radomianie zakończyli zmagania i zdobyli pierwsze brązowe medale na tych mistrzostwach.

Żeński zespół Sokoła, który po kwalifikacjach również zajmował 5 lokatę, zakończył udział w zawodach w ćwierćfinale, po pojedynku z Unią Pielgrzymka i został sklasyfikowany na 6 miejscu.

W rywalizacji mikstów, ze znakomitego 4 miejsca, wywalczonego w kwalifikacjach zaczynał rywalizację duet w składzie Anna Łęcka-Dobrowolska - Jacek Kwaczyński. W 1/8 finału bez większych problemów łucznicy z Radomia pokonali Hubala Białystok. Dalsze rozgrywki zostały przeniesione na kolejny dzień, ponieważ zaczynało się już ściemniać i celowanie było znacznie utrudnione. Kolejnego dnia w ćwierćfinale radomianie bez straty seta rozprawili się ze Społem Łódź, natomiast w półfinale ulegli późniejszym mistrzom Polski z Marymontu Warszawa i musieli zadowolić się brązowymi medalami. Drugi mikst Sokoła w składzie Małgorzata Sobiera - Tomasz Maliszewski został sklasyfikowany na 13 miejscu.

W finałach najlepiej zaprezentowali się Małgorzata Sobieraj i Tomasz Maliszewski, którzy zawody zakończyli w ćwierćfinałach. Sobieraj uplasowała się na 7 miejscu, natomiast Maliszewski na 8. Warto dodać, że swoje ostatnie pojedynki stoczyli z późniejszymi srebrnymi medalistami. Pozycje końcowe pozostałych reprezentantów radomskiego klubu wyglądają następująco: Anna Łęcka-Dobrowolska - 12, Renata Grunt - 13, Joanna Gorczyca - 35, Jacek Kwaczyński - 12, Kamil Kośla - 30, Przemysław Sułek - 34, Jacek Czech - 42.

- Najważniejsza impreza roku przeszła już do historii, co więcej były to dla nas kolejne udane zawody, we wspaniałym sezonie pełnym sukcesów. O wspaniałej formie naszych łuczników wypracowanych podczas długiego sezonu może świadczyć fakt, że dla naszego klubu wywalczyli oni aż 13 medali rangi mistrzostw Polski. Na tę imponującą liczbę złożyły się następujące medale: 1 złoty, 3 srebrne i 9 brązowych. To był dla nas naprawdę udany sezon - podkreśla zarząd PTG Sokół Radom.