Zmarł Jerzy Kamas

Zmarł Jerzy Kamas
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Jerzy Kamas przez całą zawodową karierę związany był z teatrem. Pierwsze kroki stawiał na deskach Teatru Narodowego w Warszawie, gdzie pracował w latach 1968-1971. Potem przeniósł się do Ateneum, gdzie występował praktycznie do samej śmierci. Na swoim koncie ma role m.in. w takich sztukach jak: „Wyzwolenie” Stanisława Wyspiańskiego, „Operze za trzy grosze” Bertolta Brechta, „Makbecie” Szekspira, „Nie-boskiej komedii” Zygmunta Krasickiego, „Kordianie” Juliusza Słowackiego, „Pornografii” Witolda Gombrowicza czy „Królu Edypie” Sofoklesa.

Mimo swoich teatralnych dokonań Jerzy Kamas przez wielu będzie zapamiętany jako odtwórca roli Stanisława Wokulskiego w serialu „Lalka”. Aktor na szklanym ekranie pojawiał się również w takich produkcjach jak: „Królowa Bona”, „Życie Kamila Kuranta” czy „Klan”.

Jerzy Kamas dwukrotnie się żenił. Jego pierwsza żona – Ewa – również była aktorką występującą przez lata w teatrze we Wrocławiu. Później Jerzy związał się z drugą małżonką – Beatą – z którą miał dwóch synów Pawła i Karola. Na stałe mieszkał w Warszawie.

Jerzy Kamas był wielokrotnie odznaczany. W swojej bogatej karierze został uhonorowany m.in. Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski czy Złotym Krzyżem Zasługi.

Aktor od dłuższego czasu zmagał się z chorobą nowotworową. Zmarł 23 sierpnia 2015 w Warszawie.

COLLINS

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy