DODA I OBRAZA UCZUĆ RELIGIJNYCH

DODA I OBRAZA UCZUĆ RELIGIJNYCH
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Trzy lata już minęły od sławetnego „Biblię pisali napruci winem i palący jakieś zioła apostołowie”. Oczywiście chyba nie muszę przypominać kto wypowiedział te słowa – ta, która „bardziej wierzy w dinozaury niż w Biblię” Dorota Doda Rabczewska. Sąd za obrazę uczuć religijnych zawyrokował 5 tysięcy złotych grzywny, ale gwiazda odwołała się do... Trybunału Konstytucyjnego. Jak argumentuje sprawę jej adwokat Łukasz Chojniak w oficjalnej skardze piosenkarki?

„Niezrozumiały jest fakt, iż władza publiczna ustanawia silniejszą ochronę wolności osób wierzących niż niewierzących. Istotne jest to, czy kwestia obrazy uczuć religijnych winna w ogóle być penalizowana w państwie, które z założenia powinno być państwem bezstronnym w kwestiach wolności religii i sumienia. Polskie ustawodawstwo w kwestii obrazy uczuć religijnych jest odosobnionym przypadkiem, który w innych krajach europejskich nie występuje.”

Teraz decyzja o tym, czy gwiazda zapłaci grzywnę (oraz jak zakładamy rozległe koszta postępowań sądowych) zadecyduje Trybunał Konstytucyjny.

(COLLINS)/fot. oficjalna strona Doroty Rabczewskiej

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy