Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjY1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPjxzY3JpcHQgYXN5bmMgc3JjPSIvL3IuY296YWR6aWVuLnBsL3NlcnZlci93d3cvZGVsaXZlcnkvYXN5bmNqcy5waHAiPjwvc2NyaXB0Pg==
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjY1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPjxzY3JpcHQgYXN5bmMgc3JjPSIvL3IuY296YWR6aWVuLnBsL3NlcnZlci93d3cvZGVsaXZlcnkvYXN5bmNqcy5waHAiPjwvc2NyaXB0Pg==

HELIOSPOWER Dom za 0 zł. Czy to możliwe?

HELIOSPOWER Dom za 0 zł. Czy to możliwe?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które swoim klientom proponuje firma Heliospower jest "Dom za zero". Nazwa brzmi obiecująco, ale co się za nią kryje? Czy można ogrzewać dom za darmo? Tak i Heliospower ma na to dowody! Firma proponuje metodę, która łączy system ogrzewania z instalacją fotowoltaiczną. Głównym celem tego rozwiązania jest odpowiedni dobór systemu, tak by klient posiadał ogrzewanie i energię elektryczną w bilansie rocznym dosłownie za 0 złotych. Jedynym kosztem będzie koszt utrzymania licznika energii elektrycznej, co stanowi niespełna 12 złotych w skali miesiąca.  Nie są to tylko puste obietnice, takie są fakty! Od dziś firma Heliospower udostępnia dom pokazowy z darmowym ogrzewaniem. Zastosowane zostały w nim najnowocześniejsze rozwiązania... folie grzewcze Red Snake, sterowanie przez FIBARO oraz przydomowa elektrownia fotowoltaiczna. Dom został oddany do użytku w październiku 2020r. . Instalacja fotowoltaiczna pracowała w nim od lipca, po pierwszym rozliczeniu z PGE przeszło 492 kWh na przyszły okres. Na koniec kwietnia, czyli już po zakończonym sezonie grzewczym bilans wygląda następująco:

- produkcja w roku 2020 4,67 MWh

- pobór w roku 2020 4,5 MWh

- eksport 2,97 x 0,8 do pobrania 2,376 MWh + 492 kWh (z poprzedniego rozliczenia) = 2,868 MWh a pobraliśmy 2,8

 

Powyższe dane pokazują, iż ogrzewanie domu prądem jest za darmo. Należy podkreślić, że budynek ma powierzchnię użytkową 153 m2 i zamieszkuje w nim czteroosobowa rodzina.

Dom funkcjonuje tylko na energii elektrycznej - ogrzewanie, podgrzanie wody użytkowej, klimatyzacja, rekuperacja, płyta indukcyjna i oświetlenie ogrodu.

 

Jest to potwierdzenie, że firma Heliospower proponowanym, innowacyjnym rozwiązaniem zdejmuje cały ciężar ogrzewania, jak i również rachunków za energię elektryczną, które stanowią znaczące koszta w budynkach jednorodzinnych.

System „Dom za zero” jest bezpieczny, niezawodny a zastosowana technologia nieinwazyjna w środowisko i proekologiczna. Korzystanie  z dwóch źródeł ciepła daje same korzyści! Główną zaletą jest jednak brak kosztów utrzymania tego systemu - posiadamy własną energię elektryczną, która zostaje zbilansowana w zakładzie energetycznym, krótko mówiąc w sieci mając rok czasu by tę energię odebrać i wykorzystać na ogrzanie budynku jednorodzinnego.  Firma Heliospower udziela 25 letniej gwarancji na cały system.

„Dom za zero” to propozycja przede wszystkim dla osób, które planują budowę budynku jednorodzinnego bądź są w trakcie budowy. Warto na tym etapie przemyśleć najlepszy system ogrzewania dla swojego domu i zapoznać się z ofertą  Heliospower. Możliwości jest wiele, zaczynając od ogrzewania gazowego, tradycyjnego z użyciem kotła czy pompy ciepła kończąc na  systemie ogrzewania elektrycznego poprzez folię grzewczą, który właśnie Heliospower promuje.  Kiedy jesteśmy na etapie wyboru tego systemu, mamy projekt domu, firma Heliospower na podstawie zapotrzebowania energetycznego pomaga dobrać odpowiednie rozwiązanie i moc systemu grzewczego. Ogromną zaletą tej metody jest możliwość podzielenia sekcji grzewczych na każdy poszczególny pokój, ułatwieniem jest opcja sterowania zdalnego za pomocą smartfona bądź opcja ustawień czasowych w zależności jaką temperaturę chcemy ustawić w danym pomieszczeniu. Kolejnym krokiem jest dobór instalacji fotowoltaicznej, bo należy pamiętać, że system składa się z systemu grzewczego jak i systemu instalacji fotowoltaicznych. Jest to idealne połączenie gdy chcemy uzyskać dom z ogrzewaniem za zero złotych.

Najkorzystniejszym momentem na podjęcie decyzji korzystania z opcji „Dom za zero” jest etap, w którym dokonujemy wyboru projektu domu, czyli wybieramy konkretny budynek. Firma Heliospower może nam wtedy wskazać korzystne rozwiązania dotyczące chociażby umiejscowienia tego budynku względem kierunków świata, czy wyboru dachu. Należy pamiętać, że pod instalację fotowoltaiczną potrzebujemy określoną połać dachową, przykładowo przy instalacji o mocy 10 kW do systemu grzewczego potrzebujemy ok. 50 m² tego dachu. Będąc w fazie planowania możemy również sporo zaoszczędzić omijając pewne kwestie związane z kosztami przyłączeń, np. przyłącza gazowego. Możemy również podjąć decyzję o zaadoptowaniu tradycyjnej kotłowni na pomieszczenie techniczne czy pralnię. Warto dokonać wyboru korzystania z systemu „Dom za zero” już przy wyborze projektu aczkolwiek ostatecznym terminem na decyzję jest moment gdy chcemy w budynku kłaść tzw. podłogówkę, czyli ogrzewanie hydrauliczne czy rozciągać instalacje hydrauliczne. Firma Heliospower musi pojawić się przed tym etapem.

Heliospower kieruje  swoją ofertę „Dom za zero” również  do osób, które już mają wybudowany dom i mieszkają w nim czasami od wielu lat.  Propozycja skierowana jest do klientów, którzy myślą o termomodernizacji budynku, remoncie bądź ich obecny system grzewczy wymaga gruntownej modernizacji. Trzeba mieć jednak na uwadze, że wiąże się to z częściowym remontem ponieważ system grzewczy jest montowany w podłodze i suficie. Możliwa jest również sytuacja, iż klient posiada system grzewczy ale zastanawia się co zrobić ze stale rosnącymi cenami za energię elektryczną, mówiąc wprost klient szuka oszczędności. Idealnym rozwiązaniem, które oferuje Heliospower jest założenie własnej przydomowej elektrowni czyli tzw. fotowoltaiki. Na podstawie rocznego zużycia energii dobierana jest instalacja fotowoltaiczna, która zdecydowanie obniża rachunki za energię elektryczną.

Heliospower
ul. Wójtowska 2 (wjazd od Nowowolskiej)
26-600 Radom
woj. mazowieckie
tel. 515 930 830
e-mail: biuro@heliospower.pl

www.heliospower.pl

Materiał partnera

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy