Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Sprawdź typ osobowości partnera

Sprawdź typ osobowości partnera
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Czasami masz wrażenie, że twój mężczyzna jest z innej planety, a opowieści o Marsjanach i Wenusjankach wcale nie pomogły ci zrozumieć jego zachowania? Jeśli tak, sprawdź, jak ma osobowość. Jest sangwinikiem, melancholikiem, flegmatykiem czy może cholerykiem?

Grecki lekarz Hipokrates wyróżnił w ludzkim organizmie cztery podstawowe płyny: krew, żółć, czarną żółć i śluz. Od przewagi jednego z nich miała zależeć osobowość człowieka. Hipokrates, porównując płyny ustrojowe, wyznaczył cztery podstawowe typy osobowości: sangwinik, melancholik, flegmatyk i choleryk.

SANGWINIK (krew)
Wulkan energii. Towarzyski, otwarty na ludzi, ale jednocześnie wrażliwy. Swoim optymizmem zaraża cały świat. Uwielbia być w centrum uwagi i błyszczeć w towarzystwie. Idealny partner na imprezę, ale jednocześnie niezbyt dobry kompan do pracy. Zdarza mu się rozpocząć jakieś zadanie i go nie skończyć. Dzięki skłonnościom przywódczym i przy odrobinie uroku osobistego, z największą subtelnością zwali pracę na innych i zrobi to tak, aby wszyscy byli zadowoleni.

Asia mówi, że jest ze swoim mężem szczęśliwa, bo jest on doskonałym kochankiem i przyjacielem jednocześnie: „Rzadko się zdarza, że przyjaźń idzie w parze z miłością” – twierdzi, – „Ja mam to szczęście, że mój mąż jest jak dwa w jednym! Z żadną koleżanką nie dogaduję się tak dobrze, jak z nim. Razem chodzimy na zakupy, razem gotujemy, razem oglądamy telewizję, jesteśmy jak papużki nierozłączki. Jedno tylko, co mnie w nim czasami drażni, to jego gwiazdorstwo. Na imprezach jest niczym wodzirej, podczas gdy ja jestem raczej nieśmiała i nie lubię zwracać na siebie uwagi. Jednak to jestem mu w stanie wybaczyć, bo przecież nie można być idealnym”.

Rada dla Asi
Sangwinik to typ niepokorny – nie da się zaszufladkować i zamknąć w określonych ramach. Życie z nim nie jest nudne, a seks – zaskakujący i pełen pozytywnych doznań. Okaż mu dużo namiętności i zapomnij o swoich kompleksach, a będziecie cieszyć się szczęściem przez długie lata.

Idealny partner
O ile flegmatyk szybko znudzi energicznego sangwinika, o tyle choleryk może się doskonale do niego dopasować. Połączenie sangwinik – sangwinik także nie jest złe, trzeba tylko uważać, by ta ogromna ilość energii, jaką będą sobie dawać, nie eksplodowała zbyt często.

MELANCHOLIK (czarna żółć)
Melancholika cechuje powaga, powściągliwość i pesymizm. Te trzy cechy osobowości są dla niego charakterystyczne. Dokładnie zastanawia się nad każdą sytuacją i wiele razy ją analizuje. Niewątpliwie największą jego wadą jest brak dystansu do świata i siebie. Źle znosi krytykę i niepochlebne opinie na swój temat. Boi się działania, dlatego bardzo często czeka, aż problemy same się rozwiążą. Chociaż melancholik jest bardzo oddany, a gdy kocha, to całym sercem i aż po grób, to jednak często odstrasza innych swoimi zmiennymi humorami. Potrafi się śmiać do rozpuku, a za chwilę wylać wiadro łez. Melancholik ma trudny charakter, przez co nie jest mu łatwo w życiu.

Ania z łezką w oku wspomina swojego poprzedniego partnera: „Chociaż z Piotrem spotykałam się tylko przez kilka miesięcy, nigdy go nie zapomnę. W łóżku był kochankiem idealnym. Jednak na co dzień często był nie do zniesienia. Strasznie się wszystkim przejmował, a gdy usłyszał o sobie niepochlebne opinie, od razu psuł mu się humor i zamykał się w sobie. I chociaż uwielbiałam, jak obsypywał mnie kwiatami i prezentami, to nie mogłam dłużej znieść tych częstych zmian nastroju z popadaniem ze skrajności w skrajność”.

Rada dla Ani
Mówi się, że mężczyzna-melancholik jest najlepszym kochankiem, bo bardzo mocno się przywiązuje, a w miłości jest oddany i wierny. Niestety, jest jednocześnie bardzo trudny we współżyciu. Jeśli nie mamy cierpliwości i odpowiedniego podejścia do ludzi z tak specyficznym charakterem, lepiej nie wiązać się z melancholikiem, bo ich nastrój lubi się udzielać innym. Życie z melancholikiem oznacza ciągłe dbanie o jego dobre samopoczucie i zapewnienie mu bezpieczeństwa, bo gdy tego nie ma, zaczyna się z nim dziać źle.

Idealny partner
Melancholik potrzebuje ciągłego wsparcia i kogoś, kto będzie jego zupełnym przeciwieństwem. Zgodną parę może zatem stworzyć tylko z sangwinikiem, który potrafi zarażać pozytywną energią i podnosić na duchu.
FLEGMATYK (śluz)
To osoba zrównoważona, spokojna, cicha. Trudno go zdenerwować i nie da się go nie lubić. Jest najlepszym materiałem na męża, bo to typowy domator, który będzie się troszczył o rodzinę i dbał o dobrą atmosferę w domu. Flegmatyk nie ma silnego charakteru, zwykle jest ugodowy, ale trudno go zmusić do większych zmian w życiu, bo tego najbardziej się boi.

Maria jest ze swoim partnerem od wielu lat. Doskonale się dogadują w wielu sprawach, jednak jest coś, co czasami ją denerwuje. „Mój partner byłby ideałem mężczyzny, gdyby nie to, że jest taki stonowany i spokojny” – żali się. – „Nigdy i nigdzie się nie śpieszy, potrafi kontemplować godzinami, aż do znudzenia. A mnie wszędzie pełno. Fakt, że jesteśmy tak diametralnie różni, sprawia, że doskonale się rozumiemy, jednak czasami przydałoby mi się odrobinę adrenaliny”.

Rada dla Marii
Flegmatyka nie można popędzać, a tym bardziej zmienić. Nie próbuj sama wychodzić z inicjatywą, bo flegmatyk nie lubi być zaskakiwany. Ponieważ panicznie boi się nieznanego, będzie próbował wycofać się z sytuacji, w której czuje się niepewnie. Ludzie, którzy mają ten typ charakteru, muszą mieć zapewnione poczucie bezpieczeństwa, bo to jest dla nich najważniejsze. Jeśli najdzie cię ochota na odrobinę szaleństwa, lepiej weź przyjaciółkę pod pachę i skocz na bungee. A jak wrócisz z wojaży, docenisz ciepło ogniska domowego, bo nikt ci nie stworzy tak przyjaznej atmosfery w domu, jak twój flegmatyk.

Idealny partner
Flegmatyk potrafi stworzyć idealny wręcz duet tylko z drugim flegmatykiem. Oboje będą się doskonale dogadywać w każdej kwestii, a ich związek będzie pełen harmonii. Jednak takim parom ciężko będzie odnaleźć się w rzeczywistości, bo świat pędzi do przodu, a oni tacy powolni…

CHOLERYK (krew)
To człowiek niezwykle żywiołowy i aktywny. Typ przywódcy wyznaczający zadania do wykonania zarówno sobie jak i innym. Z łatwością przychodzi mu nie tylko rozdzielanie pracy, ale także rozliczanie z jej efektów. Choleryk jest impulsywny i nadpobudliwy.

Mąż Ewy jest zawodowym żołnierzem. Ona spokojna i cicha, on – energiczny i żywiołowy. „Mariusz to typowy choleryk. Nie potrafi wysiedzieć w miejscu, ciągle musi coś robić. Z racji swojego zawodu jest bardzo aktywny i tego samego wymaga ode mnie. Często przenosi pracę do domu” – skarży się Ewa. „Ja lubię czasami odpocząć, zrelaksować się. Dla Mariusza to już strata czasu, lubi wyznaczać mi zadania do wykonania. Często muszę mu przypominać, że nasz dom to nie poligon”.

Rada dla Ewy
Aby dogadać się z cholerykiem, trzeba myśleć jego kategoriami. Dla niego najważniejsze są zadania i cele, które sobie stawia. W rozmowie dobrze jest zadawać dużo szczegółowych, ale konkretnych pytań. Cholerykowi się często wydaje, że skoro nie było pytania, to nie ma problemu. Jeśli natomiast chcemy dojść do porozumienia, najlepiej dać mu jakąś alternatywę, bo ten typ lubi mieć wybór i sam decydować o wszystkim. Z cholerykiem nie wygrasz, więc nie próbuj nawet zdominować go w rozmowie, bo na pewno skończy się to awanturą. Pocieszający może być fakt, że choleryk zwykle kieruje się logiką i rozsądkiem.

Idealny partner
Dla choleryka idealnym partnerem jest flegmatyk, bo daje się zdominować, trudno wyprowadzić go z równowagi i jest zwykle ugodowy.

Anna Gawryluk

źródło: eradomianki.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Ostatnio komentowane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy