Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

XII LO w Radomiu – wiedza, pasja, sukces

XII LO w Radomiu – wiedza, pasja, sukces
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

- Wszystkie klasy objęte są patronatem naukowym Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Bardzo cenimy sobie współpracę z uczelnią, a kontakty z kadrą akademicką pozwalają nam jeszcze bardziej wzbogacić i uatrakcyjnić naszą ofertę edukacyjną, skierowaną do absolwentów szkół podstawowych - mówi dr Radosław Lis, dyrektor XII LO.

Absolutną nowością w ofercie liceum jest klasa dziennikarsko-psychologiczna, w której uczniowie – dzięki warsztatom prowadzonym przez doświadczonych dziennikarzy – biorą udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych z podstaw dziennikarstwa i psychologii mediów, poznają pracę dziennikarzy, zasady tworzenia tekstów informacyjnych i publicystycznych, zapoznają się ze specyfiką pracy w różnych mediach oraz doskonalą umiejętność praktycznego stosowania technik multimedialnych oraz komunikacji internetowej.

xii-lo-2-logo

Drugim tematem przewodnim profilu są zagadnienia psychoedukacyjne, związane z mechanizmami rządzącymi zachowaniem człowieka (w tym m. in. komunikacja interpersonalna, radzenie sobie w sytuacjach trudnych, umiejętności rozwiązywania sytuacji konfliktowych itp.), a zrozumienie specyfiki myślenia psychologicznego pozwoli przełożyć zdobytą wiedzę teoretyczną na interpretację zdarzeń z życia codziennego.

Ponadto XII Liceum Ogólnokształcące w Radomiu ponownie uruchamia cieszącą się zainteresowaniem w poprzednich latach klasę humanistyczno-prawną oraz biomedyczną.

W klasie humanistyczno-prawnej, pod patronatem Wydziału Filologiczno-Pedagogicznego uczniowie rozwijają swoje zdolności i zainteresowania humanistyczne, zdobywają umiejętności w zakresie prawa, uczestnicząc w licznych wykładach i warsztatach, są na bieżąco z aktualną sytuacją w kraju i za granicą, poznają problemy współczesnego świata, angażują się we współpracę z organizacjami pozarządowymi, realizują liczne projekty krajowe i międzynarodowe.

W klasie biomedycznej uczniowie mają możliwość wyboru jednego z trzech modułów, z których każdy pozwoli w przyszłości na wybór takich kierunków studiów jak np. medycyna, farmacja, biotechnologia, fizjoterapia, rekreacja ruchowa, dietetyka, technologia żywności, odnowa biologiczna czy kosmetologia.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

OBiF, pierwszy z modułów oferowany na profilu biomedycznym, skierowany jest do uczniów zainteresowanych zdobyciem specjalistycznej wiedzy w zakresie odnowy biologicznej z elementami fizjoterapii. Uczniowie poznają podstawy anatomii i rytmu biologicznego człowieka, zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi wykonywania ćwiczeń leczniczych, z technikami masażu, najnowszymi formami terapii w odnowie biologicznej w formie zajęć teoretycznych i praktycznych, przygotowujących ich do podjęcia w przyszłości pracy w specjalistycznych ośrodkach prowadzących działalność prozdrowotną, rehabilitacyjną, SPA i Wellness.

xii-lo-3-logo

Moduł DiF pozwoli uczniom na poznanie zagadnień związanych z dietetyką i fitness, a w szczególności na zdobycie praktycznej wiedzy na temat poradnictwa dietetycznego, w tym planowania sposobu żywienia oraz form aktywności fizycznej, mających na celu kształtowanie prawidłowej sylwetki. Uczniowie zdobędą wiedzę, jak skutecznie motywować do działania osoby chcące zmienić swój styl życia, poznają także zasady i techniki zaczerpnięte z psychologii, związane z rozwojem osobistym. W programie nauczania znajdą się również teoretyczne i praktyczne podstawy fitness, a także zasady marketingu i budowania marki osobistej. Dzięki temu licealiści będą mogli w przyszłości łatwiej odnieść sukces na rynku pracy.

Z kolei uczniowie zainteresowani kosmetologią, którzy myślą o tym, aby w przyszłości związać się właśnie z tą branżą i podjąć pracę np. w firmach, laboratoriach lub gabinetach kosmetycznych, wybiorą ten interdyscyplinarny moduł łączący wiedzę z zakresu zabiegów pielęgnacyjnych, upiększających, chemii kosmetycznej i dermatologii. Licealiści posiądą rozszerzoną wiedzę o kosmetykach naturalnych oraz o nowoczesnych produktach kosmetycznych, a w szczególności o sposobie ich wytwarzania, formach preparatów, mechanizmach działania, zasadach tworzenia receptur, metodach oceny jakości preparatów i bezpieczeństwie stosowania kosmetyków. Uczniowie, którzy wybiorą moduł kosmetologii,  nauczą się także podstaw przedsiębiorczości w zakresie marketingu, ekonomii, zarządzania i organizacji, a także stylizacji i charakteryzacji.

O właściwe przeprowadzenie zajęć zadbają nie tylko nauczyciele XII LO, lecz także zespół dydaktyczny tworzony przez specjalistów uniwersyteckich. Zajęcia prowadzone będą w nowoczesnej, dynamicznej i aktywnej formie ćwiczeń, symulacji oraz multimedialnych wykładów. Współpraca z Wydziałem Prawa i Administracji, Wydziałem Filologiczno-Pedagogicznym oraz Wydziałem Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu zaowocuje także szeregiem innych interesujących zajęć dodatkowych oraz udziałem licealistów w wykładach i seminariach na Uniwersytecie. Dzięki temu uczniowie XII LO, którzy myślą o wykonywaniu w przyszłości zawodów związanych z prawem, służbą zdrowia lub dziennikarstwem, posiądą wiedzę nie tylko teoretyczną, ale i praktyczną, zdobywaną pod okiem prawników, filologów, trenerów, instruktorów, lekarzy, psychologów i dziennikarzy.

- Kontakt ze środowiskiem akademickim, z wykładowcami i studentami, to dla nas olbrzymie wsparcie i bardzo ciekawe doświadczenie. Dzięki temu możemy w jeszcze większym stopniu realizować nasze pasje, rozwijać zainteresowania, nabierać nowych doświadczeń, które pomogą nam w wyborze kierunku studiów oraz w lepszym przygotowaniu się do matury – mówią uczniowie XII LO.

XII Liceum Ogólnokształcące przy ul. Osiedlowej w Radomiu to jedyne liceum w mieście, w którym funkcjonuje gabinet stomatologiczny oraz stołówka, serwująca dwudaniowe obiady.

Co jeszcze wyróżnia XII LO na tle innych radomskich szkół? Przede wszystkim znakomita baza dydaktyczna i sportowa, w tym m. in. całoroczne lodowisko, wielofunkcyjne boisko, hala sportowa i siłownia, a także bezpłatna nauka jazdy konnej i bezpłatne zajęcia fitness prowadzone przez instruktorów z ESFIT Studio.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

- Nasza szkoła położona jest w spokojnym i dobrze skomunikowanym miejscu, dotrzeć do niej można autobusami linii 3, 4, 6, 9, 11, 19, 21, 23 i 25. Zajęcia rozpoczynają się o 8:15, a kończą najpóźniej o 15-ej, a czasem nawet jeszcze wcześniej – z uśmiechem wyjaśniają licealiści. – Cenimy sobie także przyjazną atmosferę panującą w szkole oraz komfort pracy.

XII Liceum Ogólnokształcące w Radomiu to szkoła o ugruntowanej pozycji na rynku radomskim z doświadczoną kadrą egzaminatorów maturalnych i nauczycielami z tytułem naukowym doktora. Nauczyciele i uczniowie XII LO chętnie angażują się w działalność charytatywną, docierając z pomocą do osób najbardziej potrzebujących. Co roku w szkole organizowany jest koncert i aukcja w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponadto licealiści regularnie włączają się w akcję „Paczka na Kresy”, odwiedzając z darami naszych rodaków mieszkających na Litwie i Białorusi. Licealiści odnoszą też liczne sukcesy w zawodach sportowych i konkursach przedmiotowych.

- Mamy wspaniałą i bardzo ambitną młodzież, która w naszej szkole rozwija swoje talenty i pasje. Zachęcamy zatem absolwentów szkół podstawowych do podjęcia nauki w naszym liceum. Nowy rok szkolny to nowe możliwości – podsumowuje dr Radosław Lis, dyrektor szkoły.

xii-lo-plakat-czd

Szczegóły rekrutacji na stronie internetowej WWW.12LO.PL oraz na Facebooku WWW.FACEBOOK.COM/RADOM12LO

Artykuł sponsorowany

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
 • avatar
  ~Uczeń 37.225.32.*** 2021-05-20 22:09
  Szkoły nie polecam, brak realizacji zamierzeń w szkolnym życiu codziennym.
  • 67%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~Maturzysta 37.47.7.*** 2021-05-18 08:13
  Na papierze wszystko ładnie brzmi, szkoda tylko, że brak odzwierciedlenia oryginalnej reklamy szkoły w rzeczywistości. Wielu młodych nauczycieli z pasją i powołaniem odeszło z tego liceum, a zostali doświadczeni wiekiem i znajomościami niestety bierni emeryci. Przysypianie na lekcji emerytowanej Pani polonistki to standart. Wystarczy spojrzeć na stronę szkoły - ostatnie wydarzenie to Studniówka 2020,a gdzie podejmowane działania i owe pasje??? Gdzie???
  • 55%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~absolwentka 79.184.144.*** 2021-05-18 12:16
   Maturzysto chyba ci się coś poplątało!!!! W XII LO są młodzi nauczyciele, a doświadczenie to nie jest minus, a wręcz plus i to duży szczególnie w pracy pedagoga polonisty! Polonistki w XII LO to wspaniałe nauczycielki - wychowały wielu maturzystów, którzy dzięki Ich pracy zdali maturę. A odejście nauczyciele i zmiany kadrowe to rezultat "cudownej" reformy minister Zalewskiej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   • 80%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~aska 79.184.144.*** 2021-05-18 12:27
   Zgadzam się z absolwentką W liceum potrzeba doświadczonych nauczycieli, ale to nie znaczy, że brakuje im pasji. Ta cecha nie jest przypisana do wieku tylko do charakteru człowieka. Maturzysto uważasz, że w innych liceach pracują tylko młodzi ?? Ciekawe, jak będziesz przed emeryturą - wiekowy, to pewnie sam z pracy zrezygnujesz, bo już nie będzie to twoja pasja ?
   • 82%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~ala 79.184.144.*** 2021-05-18 12:29
   Na stronie szkoły jest dział aktualności może byś sprawdził, zanim zaczniesz pisać bzdury
   • 60%
   • |
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~As 79.184.148.*** 2021-05-13 15:37
  Super nauczyciele !!! Wiem, bo jestem absolwentem !!!! Polecam
  • 67%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~Leon 37.225.40.*** 2021-05-12 21:27
  Bujda na resorach....i tak żadnych uprawnień do wykonywania zawodu liceum nie oferuje, chyba że na dodatkowych, płatnych egzaminach! Zastanówcie się dobrze!
  • 80%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~baska 79.184.148.*** 2021-05-13 15:36
   Zawód to się zdobywa w szkołach zawodowych, a nie w liceum,!!!! Liceum jest od wiedzy ogólnej lub kierunkowej w zależności od kierunku studiów !!!! Więc Panie Mądralo!!! najpierw trochę wiedzy, a potem dopiero wypowiedzi w mediach !!!!
   • 79%
   • |
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~kaska 79.184.148.*** 2021-05-12 11:27
  super szkoła polecam
  • 69%
  • |
  • oceń:
  • |
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy