PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Wybory rektora. "Skecz trwający pół roku"

Wybory rektora.
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Jeszcze do 18 maja o stanowisko rektora Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu ubiegało się dwoje kandydatów: prof. Sławomir Bukowski, obecny prorektor od spraw współpracy z zagranicą i rozwoju kadr i dr hab. Agnieszka Saracen, była prodziekan Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu. Związana z uczelnią od 2009 r. Teraz okazuje się, że w nadchodzących wyborach na nowego rektora wystartuje jeden kandydat prof. dr hab. Sławomir Bukowski, choć jego kontrkandydatka sama nie zrezygnowała.

Przypomnijmy, że w związku z pandemią koronawirusa proces wyborczy został zawieszony na ponad miesiąc. W ubiegłym tygodniu uczelniana komisja wyborcza wznowiła procedurę wyborczą, a kandydaci zaprezentowali swoją wizję funkcjonowania uczelni przed jej radą. Jak przyznaje dr hab. Agnieszka Saracen, już była kandydatka na rektora, członkowie uczelni byli zainteresowani jej koncepcją. - Wyszłam zadowolona z rozmowy z radą uczelni, ponieważ wydawało mi się, że spotkałam się ze zrozumieniem rady, którzy tak ja chcą jej dobra - mówiła podczas konferencji dr Saracen.

https://www.cozadzien.pl/edukacja/uth-kiedy-wybory-nowego-rektora/64625

Już tylko jeden kandydat

W miniony poniedziałek, na podstawie uchwały rady uczelni, uczelniana komisja wyborcza wskazała prof. dr hab. Sławomira Bukowskiego jako jedynego kandydata w wyborach rektora UTH w Radomiu.

Jak przyznała dr hab. Agnieszka Saracen w wyborach na rektora, o tym, że nie jest już kandydatką na rektora dowiedziała się przez przypadek, dzwoniąc do przewodniczącego uczelnianej komisji wyborczej. - Chcąc właściwie poprosić o zwiększenie czasu mojego wystąpienia jako kandydata, usłyszałam odpowiedź, „że ale to pani profesor zdaje się, że już jest nieaktualne, gdyż uczelniana komisja wyborcza podjęła decyzję, że kandydat jest tylko jeden i jest nim prof. Bukowski, natomiast pani nie weźmie udziału w dalszej części wyborów”. Byłam tym bardzo zaskoczona. Wysłałam maila z prośbą o umotywowanie tej decyzji i podanie na podstawie jakich aktów prawnych, ta decyzja została podjęta. Poprosiłam również o wstrzymanie całego postępowania wyborczego, odpowiedzi nie otrzymałam do tej pory – mówi dr hab. Agnieszka Saracen.

„Skecz trwający pół roku”

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Była kandydata na rektora twierdzi, że władze uczelni dopuszczając do przedstawienia elektrom jednego kandydata złamały prawo. - Obawiam się, że wszystkie działania, które zostały podjęte, zakrawają o zgłoszenie do prokuratury, bo jest to działanie zupełnie niezgodne z prawem. Jeżeli wiadomo z góry kto ma być przyszłym rektorem tej uczelni, to po co robi się ten skecz trwający prawie pół roku? - pyta z oburzeniem Agnieszka Saracen. - Rada była taka zainteresowana moim wystąpieniem, a następnie – być może – dostała zakaz, aby informacje, które tam przedstawiłam nie wydostały się poza cztery ściany sali senatu. Jest to przykre, ponieważ chciałam przed elektorami, osobami, które przyjdą na wybór rektora, przedstawić prawdę i dąć szansę, aby to oni podjęli decyzję, w którą stronę chcą, aby ten uniwersytet szedł. Niestety nie było mi to dane – dodaje.

Rzecznik uniwersytetu prof. Dariusz Trześniowski, zapytany dlaczego dr hab. Agnieszka Saracen nie jest już kandydatką na rektora, przyznał, że „decyzja rady była autonomiczna”. - Ja nie znam uzasadnienia dla którego pani prof. Saracen nie dostała rekomendacji w wyborach. Trudno mi powiedzieć, czekamy na oficjalne stanowisko rady uczelni. Wszyscy wiemy, że sytuacja pandemiczna jest trudna i toczenie teraz bojów wyborczych jest trochę nie na miejscu – stwierdził w czwartek, zaraz po konferencji rzecznik UTH.

Z kolei dziś w przesłanym do redakcji oświadczeniu wydanym przez uczelnię czytamy, że "wszystko odbyło się zgodnie literą prawa, Rada Uczelni podjęła autonomiczną decyzję, po rozważeniu argumentów wydała oświadczenie, że jedynie kandydatura prof. dr hab. Sławomira Bukowskiego, uznanego uczonego i sprawnego organizatora, gwarantuje perspektywę zrównoważonego rozwoju uniwersytetu na najbliższe lata".

https://www.cozadzien.pl/zdjecia/konferencja-dr-hab-agnieszki-saracen-w-sprawie-wyborow-na-rektora/64843

Stanowisko Rady Uczelni UTH

Głos w sprawie zabrała również rada uczelni, która przesłała oświadczenie. Niestety w oświadczeniu nie ma uzasadnienia decyzji dlaczego dr hab. Agnieszka Saracen nie bierze udziału w dalszym etapie wyborów. W oświadczeniu czytamy jedynie: „Rada Uczelni przeprowadziła rozmowy z kandydatami, którzy zostali zaopiniowani przez Senat Uczelni, a cały proces przebiegł zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz Statutem UTH. Kryteriami oceny kandydatów było doświadczenie w pełnieniu funkcji kierowniczych w instytucjach szkolnictwa wyższego oraz wizja rozwoju UTH Radom na 2020-2024”.

Wybory na rektora mają odbyć się 27 maja, tego samego dnia mają zostać ogłoszone wyniki.

***

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Poniżej publikujemy treść oświadczenia w całości:

„W dniu 18 maja 2020 r. Rada Uczelni Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, wskazała prof. dr hab. Sławomira Bukowskiego jako kandydata na rektora uczelni na kadencję 2020-2024.

Prof. dr hab. Sławomir Bukowski, za którego kandydaturą jednogłośnie zagłosowali wszyscy członkowie Rady Uczelni, obecnie pełni funkcję prorektora UTH ds. rozwoju kadry i współpracy z zagranicą. Profesor jest zawodowo związany z uczelnią w Radomiu od 1979 roku. W 1986 roku uzyskał tytuł doktora na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. W 2004 r. uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego nauk ekonomicznych na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. W 2013 r. otrzymał tytuł profesora nauk ekonomicznych. 

Od 2006 roku profesor Bukowski kieruje Katedrą Biznesu i Finansów Międzynarodowych. W latach 2008-2012 był Dziekanem Wydziału Ekonomicznego Politechniki Radomskiej. Na jego dorobek naukowy składa się blisko 150 publikacji naukowych. Odbył staż na uczelniach w Wiedniu, Moskwie i USA, wykładał m. in. na uczelniach w Belgii, Grecji, Hiszpanii, Niemczech, Portugalii i Wielkiej Brytanii.

Rada Uczelni przeprowadziła rozmowy z kandydatami, którzy zostali zaopiniowani przez Senat Uczelni, a cały proces przebiegł zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, ustawą „Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce” oraz Statutem UTH. Kryteriami oceny kandydatów było doświadczenie w pełnieniu funkcji kierowniczych w instytucjach szkolnictwa wyższego oraz wizja rozwoju UTH Radom na 2020-2024”.

Katarzyna Skowron fot. cozadzien.pl/Szymon Wykrota (na zdjęciu dr hab. Agnieszka Saracen)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
 • avatar
  ~mądrala 83.6.127.*** 2020-05-22 09:51
  Afera na uczelni, afera z parkingiem, afera ze stypendiami... Co to się dzieje ostatnio, republika bananowa w Radomiu!
  • 61%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~Anonim 83.6.202.*** 2020-05-22 10:34
   Ostatnio? Ten serial trwa już 5 lat
   • 59%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~AK 83.14.91.*** 2020-05-23 21:39
   Zastanów sie , bo pójdziesz w skarpetach, wiemy kim jesteś. Art. 212. § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. § 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego. § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego. Art. 216. Znieważanie osoby ________________________________________ Dz.U.2019.0.1950 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. § 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. § 3. Jeżeli zniewagę wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności cielesnej lub zniewagą wzajemną, sąd może odstąpić od wymierzenia kary. § 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego. § 5. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego.
   • 73%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~AK 83.14.91.*** 2020-05-23 22:08
   Art. 212. § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. § 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego. § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego. Art. 216. Znieważanie osoby ________________________________________ Dz.U.2019.0.1950 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. § 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. § 3. Jeżeli zniewagę wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności cielesnej lub zniewagą wzajemną, sąd może odstąpić od wymierzenia kary. § 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego. § 5. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego.
   • 67%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~hmm 94.254.227.*** 2020-05-26 16:51
   coś w tym jest w Radomiu od 6 lat każda większa inwestycja/inicjatywa to same problemy. Nie wiem czy to sprawa władz czy taki okres ...
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~elo 88.156.150.*** 2020-05-25 12:26
  a gdzie ci profesorzy co na Słowacji tytuły zdobywali?
  • 100%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~hmm 94.254.227.*** 2020-05-26 16:46
   były takie możliwości 10-12 lat temu kilku dr się załapało.
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~Robert 5.173.143.*** 2020-05-23 10:54
  Tam ogólnie jest zabawnie. Wystarczy wejść na ich strone: oświadczenie w sprawie konferencji Pani Saracen, oświadczenie w sprawie Pana Markuszewskiego, nabór na lekarski przesunięty gdyż brak decyzji ministra, centrum badań w sumie niepotrzebna inwestycja mln gdyż powinna być umowa z kliniką ew. szpitalem, wszędzie najniższe kategorie, studentów patrze na bip 4 tys a pracowników 500 czyli chyba z 400 studentów na wydział / 5 letnie studia ? ... dziwie się iż to jeszcze nie upadło ale to budżet więc co tu się dziwić :)
  • 74%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~AK 83.14.91.*** 2020-05-23 22:08
   Art. 212. § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. § 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego. § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego. Art. 216. Znieważanie osoby ________________________________________ Dz.U.2019.0.1950 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. § 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. § 3. Jeżeli zniewagę wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności cielesnej lub zniewagą wzajemną, sąd może odstąpić od wymierzenia kary. § 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego. § 5. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego.
   • 86%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~Anonim 188.146.103.*** 2020-05-25 15:10
   To jest bardzo dziwny wydział zwany lekarskim w UTH . Jaki poziom wiedzy studenta w porównaniu z Lublin,Wwa, Krakow,Poznań,Gdańsķ Łódź Wrocław,Poznań? Nie napiszę,bo wstyd i strach trafìć na lekarza po uTH Radom.
   • 50%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~fdg 37.30.52.*** 2020-05-25 20:05
   "Nabór na lekarski przesunięty gdyż brak decyzji ministra" - gdzie masz niby takie oświadczenie?
   • 67%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~Robert 178.235.63.*** 2020-05-26 15:22
   skoro jest procedura ministra cofniecia uruchomiona to do czasu decyzji logiczne iż brak naboru. Chociaż na rekrutacja jakas uwaga o niestacjonarnych tylko jest więc sam nie wiem. Radom stan umysłu :)
   • 50%
   • |
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~ 178.235.190.*** 2020-05-25 17:45
  Hejt Stop - ten komentarz został zablokowany.
  • 100%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~ 178.235.190.*** 2020-05-25 16:55
  Hejt Stop - ten komentarz został zablokowany.
  • 100%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~Tom 188.147.35.*** 2020-05-25 15:17
  Pani Prodziekan opisała stan 80% polskich Uczelni. Im mniejszy ośrodek tym większy nepotyzm i większe wsparcie byłego ministra Gowina.
  • 67%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~Anonim 178.235.190.*** 2020-05-25 11:33
  Widzę , że jest akcent zastraszania , z skąd my to znamy , stare metody z przeszłych czasów zaczynają wychodzić , trudno się pozbyć dawnych nawyków - ale " to se ne wrati " .
  • 100%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~UTH wylęgarnia bezrobotnych 51.75.144.*** 2020-05-25 05:29
  Ta "uczelnia" to jeden wielki Qui Pro Quo wraz z nędzną intelektualnie kadrą. Zamknąć ten syf na Amen.
  • 71%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~Polishwolf97 95.40.247.*** 2020-05-25 09:14
   Kadra naukowa to największy plus tej uczelni. Są może wyjątki, ale naprawdę to są ludzie z wiedzą i doświadczeniem. Ktoś próbuje zniszczyć szkolnictwo wyższe w Radomiu skazując to miasto na jeszcze większą wegetację.
   • 57%
   • |
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~UTH wylęgarnia bezrobotnych 51.75.144.*** 2020-05-25 05:33
  Do @AK technologii informatycznych to ty musisz się jeszcze dlugoooooo niedojdo uuuuuuczyć ..... Na pewno ich się nie nauczysz na UTH Kevinie Mitnicku ;-)))))))))
  • 70%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~Anonim 46.229.147.*** 2020-05-22 13:38
  Co w końcu z ta uczelnią. Wychodzą na jaw fakty które dyskredytują całe władze, a głównie rektorów i prorektorów. Nic nie robią, okradają uczelnię, synkom i pociotkom załatwiają posadki za duże pieniądze . może trzeba w końcu to rozgonić albo zaorać. Najwyższy czas. A kolejny palant pewnie jeszcze z pzpr albo dawnych służb będzie dalej rządzi i okradał nas z państwowych pieniędzy.
  • 56%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~Anonim 193.111.144.*** 2020-05-22 14:29
   Każdy mierzy swoją miarą, czyli twój tok myślenia jest równy z tym co robisz! Tylko kraść i załatwiać! Słownictwo z ubiegłej epoki! I nie obrażaj ludzi nauki oraz studentów , którzy tu pracują na to, żeby młodzież mogła zdobyć wyższe wykształcenie!
   • 59%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~hahaha 159.205.241.*** 2020-05-23 00:51
   Człowieku 46.229.147.*** wspominasz tu o faktach, które mają dyskredytować " całe" władze uczelni. A głównie rektorów i prorektorów? Rektor jest jeden, prorektorów 3, więc skoro coś wiesz- to śmiało !!! Mamy już 4 osoby. Kto z prorektorów kradł? Co ukradł? Kto z nich jaką posadkę załatwił synkowi/ pociotkowi ( za duże pieniędze?) Skąd wiesz, że nic nie robią? Może jednak coś robią.? Idźmy dalej, kto inny z władz uczelni, kradł? Co ukradł? To co robisz to rzucanie oszczerstw, a to jest karalne. No chyba, że masz dowody i fakty . No pisz, śmiało
   • 75%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~AK 83.14.91.*** 2020-05-23 21:37
   Wiemy kim jesteś. Ile chcesz wpłacić na hospicjum w Radomiu. Sadze że stać Ci e na 100000, jak nie to puk puk komornik :) Wiesz że się nie ukryjesz, technologie informatyczne są nieubłagane . Mamy Cię przestępco - oszczerco. Wyłowiliśmy Cię. W internecie nie da się schować. Art. 212. § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. § 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego. § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego. Art. 216. Znieważanie osoby ________________________________________ Dz.U.2019.0.1950 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. § 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. § 3. Jeżeli zniewagę wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności cielesnej lub zniewagą wzajemną, sąd może odstąpić od wymierzenia kary. § 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego. § 5. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego.
   • 83%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~Anonim 83.14.91.*** 2020-05-23 22:04
   Chcesz mieć tylko skarpety. Wiemy kim jesteś chłoptasiu Art. 212. § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. § 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego. § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego. Art. 216. Znieważanie osoby ________________________________________ Dz.U.2019.0.1950 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. § 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. § 3. Jeżeli zniewagę wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności cielesnej lub zniewagą wzajemną, sąd może odstąpić od wymierzenia kary. § 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego. § 5. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego.
   • 78%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~AK 83.14.91.*** 2020-05-23 22:05
   Art. 212. § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. § 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego. § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego. Art. 216. Znieważanie osoby ________________________________________ Dz.U.2019.0.1950 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. § 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. § 3. Jeżeli zniewagę wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności cielesnej lub zniewagą wzajemną, sąd może odstąpić od wymierzenia kary. § 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego. § 5. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego.
   • 78%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~AK 83.14.91.*** 2020-05-23 22:07
   Art. 212. § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. § 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego. § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego. Art. 216. Znieważanie osoby ________________________________________ Dz.U.2019.0.1950 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. § 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. § 3. Jeżeli zniewagę wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności cielesnej lub zniewagą wzajemną, sąd może odstąpić od wymierzenia kary. § 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego. § 5. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego.
   • 100%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~Anonim 83.9.192.*** 2020-05-24 22:02
   To nie mój wpis, ale syn rektora powinien mieć większe ambicje niż załatwiana fucha przez jego tatusia. Przecież to śmierdzi , synek nie miał tyle intelektu aby działać bez tatusia. Może pępowina nieodcięta.....
   • 88%
   • |
   • oceń:
   • |
 • Pokaż więcej komentarzy
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy