Radio Rekord Radom mobilne Radio Rekord Radom mobilne
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

Radni zdecydowali o przyszłości STO

Radni zdecydowali o przyszłości STO
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Nadzwyczajne posiedzenie rady miejskiej zostało zwołane na wniosek radnych Koalicji Obywatelskiej. Chcieli, by swoje argumenty miała szansę przedstawić także społeczność szkoły. Na środową sesję przyszła nie tylko dyrektor I Społecznego LO Alicja Grymuła i przedstawiciele Społecznego Towarzystwa Oświatowego, ale także kilkunastu nauczycieli i rodzice uczniów.

http://www.cozadzien.pl/zdjecia/sesja-rady-miejskiej-w-sprawie-i-spolecznego-lo-w-radomiu/54551

Chcę to powiedzieć kategorycznie: budynek, który użytkuje STO nie jest potrzebny gminie do jakichkolwiek celów oświatowych – stwierdził wiceprezydent Konrad Frysztak. - Jeśli nie będzie zgody radnych na przedłużenie umowy użyczenia, będziemy musieli wyznaczyć szkole jakiś termin, do którego zakończy działalność przy ul. Sandomierskiej. A likwidacji tej szkoły, jak rozumiem, wszyscy na tej sali chcemy uniknąć.

Ku zaskoczeniu wszystkich Dariusz Wójcik, przewodniczący klubu radnych PiS od razu na początku zastrzegł, że nikt z jego klubowych kolegów nie jest przeciwko szkole czy uczniom i PiS zagłosuje za użyczeniem. - Ale jesteśmy przeciwko bałaganowi, który w kwestii dzierżawy nieruchomości panuje w gminie od lat 90. Bo jak to jest, że jedni otrzymują coś za darmo, a inni muszą za to płacić? Chcemy, by powstać regulamin użyczania miejskich nieruchomości, żeby wreszcie dla wszystkich były jasne, przejrzyste zasady – tłumaczył Wójcik.

http://www.cozadzien.pl/edukacja/aktualizacja-co-dalej-ze-spolecznym-liceum/54118

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Marta Michalska-Wilk, przewodnicząca klubu radnych Koalicji Obywatelskiej poinformowała, że o nadzwyczajne posiedzenie postanowili wystąpić, ponieważ dyrekcja szkoły zwróciła się do nich z taką prośbą. - Chcemy dać szansę radnym Prawa i Sprawiedliwości naprawienia swojego błędu, który popełnili 25 lutego odrzucając projekt uchwały w sprawie użyczenia na 10 lat tego budynku – stwierdziła Michalska-Wilk. - Mówimy tu o szkole, w której zdawalność matury w ciągu ostatnich 10 lat była stuprocentowa, o szkole, w której klasy liczą kilkunastu uczniów, a więc można zawalczyć o każdego z nich.

Liceum przy ul. Sandomierskiej jest jedną z najstarszych szkół społecznych w Radomiu. STO dostało budynek i kawałek działki od miasta w 1994 roku; to był pustostan. - Najpierw musieliśmy włożyć ogromne pieniądze, by ten obiekt nadawał się na cele oświatowe; wymieniliśmy choćby całą stolarkę okienną, dwukrotnie przeprowadziliśmy remont generalny dachu. Teraz naszym marzeniem jest przeprowadzenie termoizolacji budynku, by nie płacić 8-9 tys. zł miesięcznie za ogrzewanie. Ale by ponieść koszty tych prac, chcemy mieć ten budynek na 10 lat – przekonywała radnych Alicja Grymuła.

http://www.cozadzien.pl/edukacja/walka-o-spoleczne-liceum/54401

Roczny koszt utrzymania szkoły to 65 tys. zł, a czesne – 350 zł co miesiąc od jednego ucznia jest najniższe wśród szkół STO w Polsce i nie było podnoszone od 20 lat. I STO nigdy nie zwracało się do gminy z prośbą o finansowe wsparcie. - Mamy uczniów o różnych potrzebach edukacyjnych, którzy bardzo dobrze się u nas czują. Nasza szkoła jest mocno zaprzyjaźniona z rodzicami uczniów, przez te 25 lat wrośliśmy w środowisku lokalne Ustronia, działamy na rzecz jego mieszkańców. Szkoda taką inicjatywę niszczyć – przekonywała dyrektor placówki. - Bo nieprzedłużenie nam umowy wiąże się z likwidacją szkoły. Przy 42 uczniach przeniesienie gdzie indziej nie wchodzi w grę.

Radni PiS poprosili o przerwę, a po niej zaproponowali poprawkę do umowy użyczenia. - Pełny cykl nauczania w liceum wynosi teraz cztery lata, a nie trzy, więc użyczenie na 10 lat oznacza, że umowa skończy się połowie jednego z nich. Dlatego, wychodząc naprzeciw państwa oczekiwaniom, proponujemy przedłużeniu umowy użyczenia na 12 lat. Żeby to były trzy pełne cykle edukacyjne – oświadczył Dariusz Wójcik.

http://www.cozadzien.pl/radom/sesja-ws-spolecznego-liceum-zobacz-transmisje-obrad/54541

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Zmiana okazała się jednak nie taka prosta, jak wyobrażali sobie to radni PiS. W ubiegłym roku bowiem – jak tłumaczył wiceprezydent Frysztak, i dyrektor Wydziału Nieruchomości Gminnych Małgorzata Pracka – zmieniły się przepisy dotyczące gospodarowania nieruchomościami. Teraz nieruchomość przeznaczona do użyczenia musi być umieszczona na 21 dni w wykazie, a dopiero potem można podejmować wiążące decyzje w jej sprawie. Teren przy ul. Sandomierskiej był w wykazie nieruchomości do użyczenia na 10 lat, a nie na 12. Jeśli więc teraz radni użyczą STO działkę i budynek na 12 lat i dopiero potem nieruchomość zostanie umieszczona w wykazie, wojewoda może uchwałę rady uchylić.

- To były dla nas bardzo trudne dwa tygodnie, żyliśmy w napięciu, w niepewności. Jeśli moglibyśmy o coś prosić, to niech to będzie użyczenie na 10 lat. Żebyśmy już teraz wiedzieli, na czym stoimy – zaapelowała do radnych Alicja Grymuła.

Nie był to apel bezskuteczny – 23 radnych zagłosowało za użyczeniem społecznemu liceum budynku na następne 10 lat.

nika Fot. Artur Sandomierski

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
 • avatar
  ~nexo 178.235.186.*** 2019-03-15 22:36
  Prawdziwe problemy w radomskiej oświacie mamy dopiero przed sobą...ale czas wszystko pokaże ?!
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~Anonim 83.31.43.*** 2019-03-14 18:30
  Brawa dla Pana Prezydenta Semika. Doskonale zgasił największego specjalistę w radomskiej oświacie - Tomasza G. No właśnie Panie Tomku - co Pan zrobił, aby absolwenci XIII gimnazjum stali się uczniami XIII Liceum? Wystarczyło zejść na dół do sekretariatu dokumenty zostawić. A jednak wszyscy woleli wyjść z tej szkoły. ŻENADA!!!
  • 100%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~Matti 193.189.76.*** 2019-03-14 08:49
  Jur. To może ty ujawnisz swoje imię i nazwisko dzielny strażniku PiS. A Wójcik to czemu tak mięknie przy różnych sprawach miejskich? Przecież cały Radom wie że ma zarzuty prokuratorskie w tej sprawie z działkami. Do tego dochodzi proces cywilny o zniesławienie Pana Rajkowskiego w Rynku. Więcej pytań?
  • 80%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~Anonim 178.235.189.*** 2019-03-14 13:40
   Podobno Struzik z ekipą dali lekką ręką 50 mln. zł dotacji na ratowanie bankrutującego ich dziecka , czyli lotniska w MODLINIE , a radomskie inwestycje w lotnisko były wyzywane od czci i wiary .Tam pompuje się nasze mazowieckie fundusze.Co dostał w zamian RADOM i powiat ? Kogo bronicie ? Może Rajkowski wypowie się wreszcie na ten i inne tematy dręczące radomian.....Onet opisał wczoraj tą haniebną sytuację.
   • 100%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~Do 185.189.127.*** 2019-03-14 15:22
   Sąd Rejonowy w Radomiu rozpoznawał w środę wniosek o dobrowolne poddanie się karze złożony przez byłego wiceprezydenta Radomia Igora M., któremu prokuratura przedstawiła osiem zarzutów, w tym siedem korupcyjnych. Wyrok zostanie ogłoszony 25 marca.Igor M. był przez osiem lat (od 2006 do 2014 r.) zastępcą prezydenta Andrzeja Kosztowniaka z Prawa i Sprawiedliwości. Po wyborach wygranych przez Radosława Witkowskiego z Platformy Obywatelskiej krótko był doradcą nowego prezydenta, a potem został wiceprezesem miejskiej spółki Administrator. Funkcję tę pełnił do lipca 2016 r. Osiem zarzutów Przypomnijmy: lubelska Prokuratura Regionalna przedstawiła Igorowi M. osiem zarzutów. Od października 2011 do stycznia 2015 r. miał zażądać i przyjąć pięciokrotnie łapówki w wysokości od 1,5 do 6 tys. zł od adwokata, który prowadził w imieniu Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji sprawy sporne z firmami budowlanymi. Kwoty łapówek – według prokuratury – stanowiły 10 proc. wynagrodzenia otrzymywanego przez mecenasa za zastępstwo procesowe w tych sprawach. Igor M. jest też oskarżony o to, że mając wpływ na wskazywanie członka do rady nadzorczej Administratora, zażądał, a następnie przyjął od tego samego adwokata 2 tys. zł w październiku 2011 r. Z kolei między majem a listopadem 2014 r., mając wpływ na wskazywanie członka rady nadzorczej MPK, zażądał, a następnie przyjął od adwokata 5,6 tys. zł.
   • 100%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~Re;Do 178.235.189.*** 2019-03-14 16:35
   Wypisałeś epistołę nie na powyższy temat postu.Chcesz w ten sposób narzucić narrację złego pisu i wywlekasz stare ,jakieś zamierzchłe sprawy , nijak odnoszące się do terażniejszości.Wyrok na dodatek nie jest prawomocny......
   • 100%
   • |
   • oceń:
   • |
  • avatar
   ~Do 79.110.193.*** 2019-03-14 18:00
   Odkąd to czasy które były Ok 5lat są zamierzchłymi. To są CZASY terażniejsze. Tak samo jak i CZASY UKŁADU RADOMSKIEGO.
   • 75%
   • |
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~Anonim 79.185.58.*** 2019-03-14 15:51
  no to teraz czekamy na LGBT + politycy PO chętnie to wprowadzą
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~Wik 5.173.152.*** 2019-03-14 13:51
  Radni PiS która decyzja była przemyślana, ta czy poprzednia o nie przedłużeniu umowy? Zastanawiacie się w ogóle o robicie?
  • 100%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~Do 185.189.127.*** 2019-03-14 15:21
   Wójcik poprzednio nie miał instrukcji z Nowogrodzkiej. Teraz dopiero otrzymywał.
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~fałdek 185.189.127.*** 2019-03-14 13:50
  spytajcie rikardo on wie co robic z takimi placówkami . na ul Dzierzkowskiej wiedział co robic
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~Chłopek 37.47.28.*** 2019-03-14 09:08
  NIestety ale radni PiSu, posłowie etc. mają wrodzony system samo-zniszcznia. Ich styl działania jest szablonowo taki sam. Najpierw rozkręcają zadymę (niby to w słusznym celu) blokują każde działanie Witkowskiego, nawet to które jako pomysł zgłaszał w wyborach Skurkiewicz. Po kilku dniach gdy widzą opór społeczny i brak argumentów do dyskusji, odpuszczają. Tylko po co to wszystko? Ci ludzie nie wyciągają wniosków z własnego postępowania.
  • 67%
  • |
  • oceń:
  • |
  • avatar
   ~123 77.255.108.*** 2019-03-14 09:41
   Pięknie napisane, lepiej bym tego nie ujął. W ostatnim czasie taki jest właśnie scenariusz ich działania, a najlepszy jest radny Podlewski, który wszędzie widzi spisek i nieprawidłowości.
   • 50%
   • |
   • oceń:
   • |
 • avatar
  ~ 178.235.184.*** 2019-03-14 09:26
  Hejt Stop - ten komentarz został zablokowany.
  • 100%
  • |
  • oceń:
  • |
 • avatar
  ~ 178.235.184.*** 2019-03-14 08:17
  Hejt Stop - ten komentarz został zablokowany.
  • 50%
  • |
  • oceń:
  • |
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo8c2NyaXB0IGFzeW5jIHNyYz0iLy9yLmNvemFkemllbi5wbC9zZXJ2ZXIvd3d3L2RlbGl2ZXJ5L2FzeW5janMucGhwIj48L3NjcmlwdD4=

#WieszPierwszy

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0KPHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Polecamy