Wizytacja Polskiej Komisji Akredytacyjnej na kierunku lekarskim Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu UTH to dla kierunku być albo nie być. Od jej wyników tak naprawdę zależy czy oblegana medycyna uzyska akredytację i znowu pojawi się w ofercie radomskiego uniwersytetu. Wizytacja i spotkanie z władzami uczelni odbyło się on-line w dniach 9-10 kwietnia. - Celem spotkania z władzami uczelni i wydziału było zapoznanie się członków zespołu oceniającego z najistotniejszymi aspektami dotyczącymi roli jaką przypisują włodarze uniwersytetu ocenianemu kierunkowi w realizacji strategii zarówno uczelni, jak i regionu – wyjaśnia prof. Dariusz Trześniowski, rzecznik UTH w Radomiu. - W trakcie przedstawiono nowe oblicze uczelni, wydziału prezentując już zrealizowane oraz perspektywiczne plany, podkreślając determinację, trud oraz ogromne zaangażowanie w utrzymanie kierunku lekarskiego. Zaprezentowano między innymi pozyskaną, wykwalifikowaną kadrę prowadzącą zajęcia na kierunku lekarskim, wyposażenie i sprzęt Pracowni Diagnostyki Obrazowej, utworzone 12 oddziałów klinicznych, a także końcowy etap budowy Collegium Anatomicum.
Wizytatorzy poza dostępnym sprzętem sprawdzali program i jakość kształcenia, na który składa się wynik odbytych hospitacji zarówno zajęć dydaktycznych na wydziale, jak również ćwiczeń klinicznych w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu.
https://www.cozadzien.pl/edukacja/kierunek-lekarski-w-przyszlym-roku/69060
W trakcie kontroli zespół opiniujący odbył również rozmowę z m.in. z przedstawicielami nauczycieli akademickich prowadzącymi zajęcia na kierunku lekarskim czy gronem osób realizujących badania naukowe. - Niezwykle ważna była także wizytacja bazy dydaktycznej, zarówno uczelnianej i pozauczelnianej wykorzystywanej do realizacji zajęć na kierunku lekarskim. W tym celu pokazano zarówno laboratoria, sale dydaktyczne wydziału, Pracownię Diagnostyki Obrazowej, budowę Collegium Anatomicum oraz laboratoria i inne pomieszczenia Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, w których studenci kierunku lekarskiego realizują ćwiczenia kliniczne, praktyki zawodowe czy też udzielają się w ramach wolontariatu. Ponadto, kontroli poddane zostały zasoby biblioteczne oraz dostępność do medycznych baz danych – mówi rzecznik UTH.
Wstępną opinię Polskiej Komisji Akredytacyjnej powinniśmy poznać za 3-4 tygodnie. Raport ostateczny ma być gotowy do końca czerwca. - Mamy nadzieję, że włożony w ostatnim roku trud i ogromne zaangażowanie władz uczelni, władz i pracowników wydziału będzie podstawą do otrzymania pozytywnej oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej – przyznaje prof. Dariusz Trześniowski.
https://www.cozadzien.pl/edukacja/studenci-uth-pomoga-w-szpitalu/71773