Juniorki Delty rozpoczęły sezon. Minimalna porażka z Płockiem

Juniorki Delty rozpoczęły nowy sezon w Mazowieckiej Lidze Piłki Ręcznej Dziewcząr fot. UKS DeltaW tym sezonie 2012/13 do rozgrywek zgłosiło się 10 drużyn : KS Zawkrze Mława, SKS Mega-Gim Zawidz, ROKiS Radzymin, UKS Varsovia I, UKS Varsovia II, UKS Wilanowia, MKS Ochota, AZS PWSZ Jutrzenka Płock, UKS Jaktorów, UKS DELTA RADOM.

Delta rozgrywąła swój pierwszy mecz w tym sezonie z AZS PWSZ Jutrzenka Płock. Od początku spotkania zespół gospodarzy dyktował warunki gry. Płocczanki wypracowywały sobie kilku bramkową przewagę, a nasze dziewczyny skutecznie, chyba trochę ku zdziwieniu drużyny z Płocka, goniły wynik. Pierwsza połowa zakończyła się 20 : 15 dla Płocka. Po przerwie gospodynie dorzuciły szybko dwa gole i wydawało się, że w miarę upływu czasu będą powiększać swoją przewagę. Dobrze, że szybko czteroma trafieniami odpowiedziały Radomianki. Cały mecz wynik prowadziły zawodniczki Jutrzenki – dwie trzy bramki przewagi. Po kilku kolejnych kontrach naszego zespołu w 56 minucie spotkania na tablicy wyników było 33 : 32 i radomianki miały dogodną sytuację do zdobycia bramki na remis. Niestety bramkarka gospodarzy obroniła rzut zawodniczki Delty. Ostatecznie Jutrzenka Płock wygrała z UKS Deltą 36 : 34.

Zespół z Radomia był dosłownie o krok od sprawienia niespodzianki ponieważ to zespół z Płocka występował w roli faworyta tego meczu. Radomianki zagrały dobry mecz, zwłaszcza druga połowa spotkania mogła się podobać.

- Graliśmy twardo w obronie i szybkimi kontrami zdobywaliśmy bramki, dobrze funkcjonowała druga linia, obrotowa dostawała piłki na czyste pozycje zamieniając je na punkty. Cieszy fakt, że dziewczyny wytrzymały kondycyjnie całe spotkanie, musimy jeszcze bardziej uwierzyć w swoje umiejętności, że można wygrywać z każdym nawet starszym od siebie i z meczu na mecz powinno być coraz lepiej - mówi trener Delty Adam Świostek

AZS PWSZ Jutrzenka Płock – UKS Delta Radom 36 : 34 (20 : 15)

AZS Jutrzenka Płock – Pawłowska 1, Dyszkiewicz 5, Mokrska 17, Salak 3, Dudek 3, Szulińska 2, Stasiak 5

Kary: 2min ( Dyszkiewicz)

UKS Delta Radom – Wieczorek 1, Ogrodniczek 8, Janczyk 6, Kogut 6, Kwiek 1, Tuziemek 2, Pacałowska 2, Kowalska 6

Kary: 4 min (Ogrodniczek 2x2min).