Delta pokonała ChKS. Grześczak, doznała ciężkiej kontuzji

Radomianki podniosły się po blamażu jakiego doznały w stolicy, gdzie przegrały z Ochotą Warszawa (13:20). Delta wygrała z łodziankami w starym dobrym stylu. Koszmarnej kontuzji nabawiła się Paulina Grześczak , którą z hali odebrało pogotowie ratunkowe.

Spotkanie było od samego początku dość wyrównane. Obie ekipy walczyły ze sobą punkt za punkt. W 20. minucie I połowy groźnej kontuzji, nabawiła się Paulina Grześczak. Wszystko działo się kiedy Delta była przy piłce. Podczas gry w ataku - przy rzucie, Paulina (podczas kontaktu z przeciwniczką) upadła. Jak się okazało jest duże prawdopodobieństwo, że zerwała ona więzadła krzyżowe w prawym kolanie.

Pod koniec I połowy, gospodynie wyszły na dwie bramki przewagi i nie oddały jej przed przerwą. Po zmianie stron to mecz ponownie, był bardzo wyrównany. ChKS nie zamierzał odpuszczać, a radomianki chciały udowodnić, że porażka z Ochotą to już przeszłość. Okazało się, że w Delcie nie musi być prawdziwego snajpera (jakim była Karpińska, radziła sobie w bramce Delty bardzo dobrze fot. S WDominika Kłosiewicz), wszystkie zawodniczki zaczęły bowiem coraz śmielej poczynać sobie w sytuacjach rzutowych. Radomianki zdominowały tą część gry. W pewnym momencie prowadziły już 30:21. Jednak pod koniec meczu trener Piotr Włoskiewicz, dał pograć zmienniczkom, ale to i tak nie przeszkodziło w odniesieniu zwycięstwa. Delta wygrała 31:25.

Bardzo dobry występ zanotowały po raz kolejny radomskie bramkarki. Magda Karpińska broniła jak zwykle bardzo pewnie, a wchodząca na zmiany Klaudia Trybulska obroniła m.in. 2 rzuty karne.

- Jestem zadowolony, bo dziewczyny zagrały zespołowo. Wszystkie zaczęły wreszcie równo rzucać. Był to bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu, szkoda jedynie, że Paulina Grześczak nabawiła się kontuzji. Miejmy nadzieję, że nie będzie ona aż tak poważna jak przypuszczamy. Grześczak z pewnością będzie musiała pauzować, a to będzie kolejna odczuwalna strata dla naszego zespołu - mówił po meczu trener Delty Piotr Włoskiewicz

UKS Delta Radom - ChKS Łódź 31:25 (14:12)

Delta: Karpińska (Trybulska) - 6 Brejnak, 5 Komorowska, 4 kucharczyk, 4 Andrzejewska, 4 Sołśnia, 3 Wolszczak, 2 Gołąbek, 1 Kozakowska, 1 Stachowiak, 1 Grześczak, Durazińska, Betlejewska, Śnieg, Krzemińska;