Zwycięstwo kadetów Czarnych na otwarcie finałów MP!

Kadeci Czarnych Radom wygrali na inaugurację turnieju finałowego Mistrzostw Polski Kadetów z Treflem Gdańsk 3:2!

Zawody, które odbywają się w Proszowicach koło Krakowa rozpoczęły się dzisiaj. Przed wyjazdem na turniej, trener Arkadiusz Sawiczyński podkreślał, że dla Czarnych liczy się tylko kolejny następny mecz. Radomianie rozpoczęli najlepiej jak mogli, od zwycięstwa z Treflem Gdańsk!

Radomian ominęły na szczęście kłopoty zdrowotne, z którymi zmagali się przed półfinałem. Tym razem nikt nie narzekał na kontuzję i szkoleniowiec miał do dyspozycji całą dwunastkę.

Pierwszą partię Czarni wygrali wysoko, do 16. Potem zaczęły się jednak schody. Kolejne dwa sety były bardzo wyrównane i zakończyły się dopiero na przewagi. Niestety, oba wygrali gdańszczanie. Młodzi siatkarze z Radomia szybko się jednak otrząsnęli i w czwartej odsłonie wręcz zmietli z parkietu rywali zwyciężając do 13! Decydujący set rozpoczął się od wyrównanej walki. Po zmianie stron boiska rywale osiągnęli dwupunktową przewagę, którą utrzymywali przez kilka następnych wymian. Mieli nawet piłkę meczową (11:14), ale Czarni zachowali zimną krew, podnieśli się i zdobyli cztery oczka z rzędu! Po emocjonującej końcówce rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść wygrywając 17:15 i w całym meczu 3:2.

- Wygraliśmy po bardzo nerwowym pojedynku. Mieliśmy szansę zwyciężyć 3:0, ale niestety się nie udało i gdańszczanie objęli prowadzenie 2:1. W piątym secie przegrywaliśmy już 11:14 i trzeba się cieszyć, że moi zawodnicy się pozbierali i wygrali - mówił po meczu trener Arkadiusz Sawiczyński.

Jutro o godz. 12:30 Czarni zmierzą się z AZS UWM Olsztyn w drugim meczu fazy grupowej.

Czarni Radom - Trefl Gdańsk 3:2 (25:16, 25:27, 26:28, 25:13, 17:15)