Wypowiedzi po meczu Czarni - ZAKSA

W przedostatnim meczu fazy zasadniczej PlusLigi Cerrad Czarni Radom przegrali we własnej hali z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0:3. Prezentujemy pomeczowe wypowiedzi zawodników oraz trenerów obu drużyn.

Relacja pomeczowa - TUTAJ

W zastępstwie za Bartłomieja Neroja (który od razu po meczu udał się do szpitala do żony i nowo narodzonego dziecka) na konferencji prasowej pojawił się przyjmujący Kamil Gutkowski.

Michał Ruciak (kapitan ZAKSY Kędzierzyn-Koźle):
Cieszymy się z trzech zdobytych punktów. Od drugiego seta mecz był pod naszą kontrolą i układał się po naszej myśli, tak jak byśmy sobie tego życzyli. Z tego na pewno należy się cieszyć. Walczymy dalej, mamy jeszcze jedną kolejkę do końca fazy zasadniczej.

Kamil Gutkowski (zawodnik Cerrad Czarnych Radom): Gratulacje dla drużyny z Kędzierzyna, zagrali bardzo fajny mecz. My żałujemy niewykorzystanej szansy w pierwszym secie. Później natomiast drużyna ZAKSY kontrolowała mecz i wygrała zasłużenie.

Sebastian Świderski (trener ZAKSY Kędzierzyn-Koźle): Dziękujemy za gratulacje. Cieszymy się ze zwycięstwa. Przyznam szczerze, że bardzo obawialiśmy się tego spotkania. Wiedzieliśmy jaka panuje tutaj atmosfera podczas meczów o czym zresztą się dzisiaj przekonaliśmy. Wspaniali kibice dopingujący bez względu na to jaki jest wynik i w takich warunkach na pewno ciężko się gra. Wielkie słowa uznania dla moich zawodników za to, że w pierwszym secie nie poddali się i walczyli do końca.

Robert Prygiel (trener Cerrad Czarnych Radom): Gratulacje dla przeciwników. Jesteśmy bardzo rozczarowani nie tylko wynikiem, ale i naszą postawą od drugiego seta. Mam wrażenie, że przestaliśmy w ogóle grać i wierzyć w jakikolwiek pozytywny wynik po przegranym pierwszym secie. Prowadziliśmy w nim do stanu 16:12, a potem ZAKSA skutecznie nas punktowała. Z naszej strony niestety gra skończyła się po pierwszym secie. Moja drużyna dzisiaj zagrała słabo, nie przyniosła nam powodów do dumy i chwały, ale kibice zdecydowanie tak. W imieniu swoim i drużyny dziękuje im za wspaniały doping. My dzisiaj byliśmy najsłabszym elementem tego widowiska.