Wojskowi w wielkim stylu zdobyli Katowice!

Premierowa partia rozpoczęła się od bardzo dobrego otwarcia gospodarzy. Dobra zagrywka oraz punktowe bloki tuż na początku partii dały prowadzenie GKS-u (5:1). Po chwili przestoju Wojskowi wreszcie zaczęli wracać na właściwe tory. Gra Cerrad Czarnych Radom z każdą kolejną akcją nabierała kolorów, a po skutecznym ataku Fornala i asowej zagrywce Smitha, WKS doprowadził do remisu (11:11). Kolejne wymiany przyniosły nam akcję punkt za punkt i wszystko decydowało się w decydującym momencie seta. Przy stanie (23:23) skutecznie punkt po kiwce zdobył Kędzierski, a następnie skuteczny blok Smitha i wcześniej wspomnianego Kędzierskiego, zakończył premierową partię (24:26).

Drugi set był absolutną dominacją w wykonaniu zespołu Cerrad Czarnych Radom. Gospodarze popełniali bardzo dużą liczbę własnych błędów, przez co Wojskowi z zimną krwią wykorzystywali nadarzające się kontrataki. Skuteczny atak Kohuta, blok Kędzierskiego oraz doskonały fragment gry Bołądzia w ataku, dały prowadzenie zawodnikom z Radomia (11:17). W tym secie Czarni oddali swojemu przeciwnikowi już tylko osiem punktów, wygrywając drugą partię (19:25) i w całym pojedynku prowadząc 2:0.

Trzeci set jak się okazało był ostatnim rozdziałem w sobotnim pojedynku w hali sportowej Szopienice w Katowicach. Ta partia jednak dostarczyła zgromadzonym kibicom najwięcej emocji. Po dziesięciominutowej przerwie GKS chciał za wszelką cenę wrócić do gry. Żadna z drużyn nie potrafiła zbudować bezpiecznej przewagi i przede wszystkim wystrzegała się własnych błędów. W decydującym momencie seta to jednak GKS wyszedł na dwupunktowe prowadzenie.

Po skutecznym ataku Kalembki oraz pomyłce Wiese na lewym skrzydle, tablica z wynikiem pokazywała rezultat (21:19). W kolejnych akcjach meczu Wiese w pełni zrehabilitował się swoim kolegom posyłając dwa asy serwisowe (22:23). Siatkarze Cerrad Czarnych Radom chwilę później mięli pierwszą piłkę meczową w górze, jednak skutecznie na potrójnym bloku, zatrzymany został Żaliński i wynik trzeciego seta musiała rozstrzygnąć gra na przewagi (24:24). W niej lepsi okazali się podopieczni Roberta Prygla, którzy po skutecznym ataku Bołądzia zdobyli kolejną piłkę meczową, a w kontrze na prawym skrzydle nie pomylił się Żaliński i to WKS mógł świętować cenne zwycięstwo w Katowicach.

Najlepszym zawodnikiem meczu uznany został rozgrywający Cerrad Czarnych Radom, Michał Kędzierski. Przed drużyną Wojskowych tylko trzy dni wytchnienia, gdyż już w najbliższą środę (14 grudnia) nasi siatkarze zagrają kolejne wyjazdowe spotkanie. Tym razem przystankiem WKS-u będzie Bydgoszcz.

GKS Katowice - Cerrad Czarni Radom 0:3 (23:25, 19:25, 27:29)