Wielkie zwycięstwo Cerradu Czarnych!!!

Zapis relacji LIVE z tego spotkania można przeczytać – TUTAJ.

Po bolesnej porażce w Bełchatowie podopieczni Roberta Prygla wrócili do własnej hali, żeby zmierzyć się z groźnym LOTOSEM Treflem Gdańsk. Podopieczni Andra Anastasiego w tym sezonie przegrali tylko trzy mecze z kandydatami do medali: ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, PGE Skrą Bełchatów i Asseco Resovią Rzeszów.

Pierwszy set od samego początku przebiegał według scenariusza pisanego przez gości. Zawodnicy z Gdańska szybko odskoczyli na kilka punktów przewagi i choć radomianie zdołali doprowadzić do remisu 11:11 to przyjezdni ponownie uciekli z wynikiem. Drużyna prowadzona przez byłego selekcjonera reprezentacji Polski grała pewnie i bez większych problemów wygrała pierwszego seta 25:21.

Po zmianie stron do gry zabrali się gospodarze. Przy zagrywkach Michała Kędzierskiego i Wojciecha Żalińskiego „Wojskowi” zdołali odskoczyć na pięć punktów (7:2), ale wtedy w pole serwisowe udał się Damian Schulz i doprowadził do remisu 7:7. Gra się wyrównała, ale cały czas minimalnie lepsi byli gospodarze, którzy skrupulatnie powiększali swoją przewagę i mimo naporów gości nie oddali jej do samego końca. Set zakończył się skutecznym atakiem Wojciecha Żalińskiego i radomianie wygrali tę partię 25:22 doprowadzając do remisu w tym spotkaniu 1:1.

Dziesięciominutowa przerwa nie wybiła gospodarzy z uderzenia. Zawodnicy WKS-u nadal byli stroną przeważającą i ponownie uciekli z wynikiem (11:6). Niestety znowu powtórzył się scenariusz z drugiej partii i Trefl ponownie odrobił straty. W końcowych fragmentach „Wojskowi” prowadzili już 23:21, ale wtedy piłka została w rękach Michała Kędzierskiego, a Bołądź został zablokowany i to goście jako pierwsi mieli piłki setowe. Na szczęście radomianie obronili ich aż pięć, a sami skończyli przy pierwszej możliwej okazji. Katem Trefla okazał się Tomasz Fornal, a po jego ataku radomianie wygrali tego seta 30:28 i wyszli na prowadzenie 2:1.

Czwarta partia to dalszy ciąg heroicznej walki. Ekipy raz za razem wymieniały się na prowadzeniu i od początku było wiadomo, że nerwów w tym secie nie zabraknie. WKS prowadził już 21:18, ale to Trefl wyszedł na prowadzenie 24:23, ale to był dopiero początek walki. W kluczowych momentach swoje okazje miały oba zespoły, ale zwycięsko z tego pojedynku wyszli gospodarze. W ostatnich akcjach pokazał się Emanuel Kohut. Słowacki środkowy najpierw dobił przechodzącą piłkę, a później skończył kontrę i dał radomianom zwycięstwa 32:30, a w całym spotkaniu 3:1.

Po tym zwycięstwie Cerrad Czarni Radom z dorobkiem 10 punktów awansowali na dziesiąte miejsce w lidze, ale mogą zostać jeszcze wyprzedzeni przez zespoły z Warszawy, Bydgoszczy, Częstochowy czy Będzina. Kolejny mecz radomianie rozegrają w przyszły czwartek (24 listopada), kiedy to na wyjeździe zmierzą się z Cuprumem Lubin.

Cerrad Czarni Radom – LOTOS Trefl Gdańsk 3:1 (21:25, 25:22, 30:28, 32:30)

Cerrad Czarni Radom: Michał Kędzierski, Wojciech Żaliński, David Smith, Bartłomiej Bołądź, Tomasz Fornal, Emanuel Kohut, Dustin Watten (l) oraz Łukasz Wiese, Michał Ostrowski, Jakub Ziobrowski, Kacper Gonciarz

LOTOS Trefl Gdańsk: Michał Masny, Bartosz Pietruczuk, Dmytro Paszycki, Damian Schulz, Mateusz Mika, Bartosz Gawryszewski, Piotr Gacek (l) oraz Przemysław Stępień, Szymon Romać, Miłosz Hebda

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.