Triumf Czarnych w pojedynku z Effectorem

W pierwszym meczu rywalizacji o siódme miejsce w PlusLidze, Cerrad Czarni Radom pokonali na wyjeździe Effector Kielce 3:1.

Pomeczowe wypowiedzi - TUTAJ

Na ligowe zwycięstwo radomianie czekali ponad dwa miesiace, a dodatkowo zrewanżowali się kielczanom za dwie porażki w fazie zasadniczej.

Czwartkowy pojedynek rozpoczął się od wyrównanej walki. Co prawda po ataku Adriana Buchowskiego gospodarze wyszli na prowadzenie 10:7, ale zespół z Radomia szybko je zniwelował. Dalsza część partii otwarcia to wymiana ciosów z obu stron. Po ataku Kamila Gutkowskiego radomianie mieli pierwszą piłkę setową, ale jej nie wykorzystali. Swoje szanse na zakończenie partii mieli także miejscowi. Ta sztuka udała się jednak podopiecznym trenera Roberta Prygla, którzy po ataku Wytze Kooistry zapisali na swoje konto pierwszego seta.

Na początku kolejnej partii obraz gry nie zmienił się. Na pierwszą przerwę techniczną przyjezdni schodzili z nieznacznym prowadzeniem (6:8). Potem jednak stracili w krótkim czasie sześć oczek, zdobywając przy tym zaledwie jeden punkt i szkoleniowiec Czarnych postaowił wziąć przerwę dla swojego zespołu. Po niej wciąż inicjatywa należała do Effectora (18:12). Nie pomogły zmiany przeprowadzone przez trenera Prygla i gospodarze doprowadzili do remisu.

Przed rozpoczęciem trzeciej odsłony szkoleniowiec Czarnych zdecydował się na wprowadzenie dwóch rezerwowych. Na rozegraniu Bartłomieja Neroja zmienił Michał Kędzierski, a na pozycji środkowego Bartłomieja Grzechnika zastąpił Michał Ostrowski. Początkowo gospodarze podjęli walkę, ale i im dłużej ten set trwał, tym przyjezdni grali pewniej. Po ataku Kamila Gutkowskiego Czarni prowadzili czterema punktami (15:19). Podopieczni trenera Daiursza Daszkiewicza zmniejszyli nieco stratę (21:22), ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowali Wojskowi.

Po bloku na Łukaszu Polańskim, autowym ataku Piotra Orczyka i zbiciu Wytze Kooistry, radomianie prowadzili 3:0. Dobry początek dodał Czarnym pewności siebie, natomiast miejscowi popełniali coraz więcej błędów. Po jednym z nich było już 17:23 i stało się jasne, że Czarnym nic złego w tym meczu już się nie może stać. Mecz zakończył holenderski atakujący, który zdobył punkt atakiem z wysokiej piłki. Radomianie wygrali wiec 3:1 sprawiając tym samym swojemu trenerowi, który tego dnia obchodził urodziny, znakomity prezent.

Drugi mecz w rywalizacji o siódme miejsce PlusLigi rozegrany zostanie w piątek 25 kwietnia w Radomiu.

Effector Kielce - Cerrad Czarni Radom 1:3 (26:28, 25:20, 23:25, 18:25)
Czarni: Neroj, Gutkowski, Kamiński, Kooistra, Westphal, Grzechnik, Kowalski (L) oraz Bołądź, Kędzierski, Ostrowski, Wachnik, Radomski
Effector: Wolański, Buchowski, Polański, Jungiewicz, Poglajen, Bieniek, Kaczmarek (L) oraz Lipiński, Romanutti, Orczyk, Sufa

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjIiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+