RCS Cerrad Czarni Radom przegrywają na inaugurację

RCS Cerrad Czarni Radom w wyjściowym składzie byli zasileniu dwoma zawodnikami z PlusLigi. Kibice na parkiecie od pierwszych minut mogli zobaczyć libero Piotra Filipowicza oraz środkowego Jakuba Zwiecha.

Premierowa partia rozpoczęła się dla radomian wyśmienicie. Doskonale w ataku radził sobie Michał Moniak, a swoje punkty dodawali również Jakub Zwiech i Mateusz Laskowski. W pierwszym secie goście z Gdańska popełnili aż siedem błędów na zagrywce, co przy jednej zepsutym serwisie RCS-u było dużym problemem przyjezdnych. Premierowa partia zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy 25:16.

W drugim secie gra wyraźnie się wyrównała i kibice byli wreszcie świadkami ciekawych wymian. W tej części meczu ciężar gry na swoje barki w drużynie LOTOS-u wziął Adrian Majkowski, który doskonale zaczął sobie radzić w ataku. Gra Gdańszczan wyraźnie zaczęła nabierać kolorów, czego efektem była wygrana w drugiej partii 25:21 i wyrównanie stanu meczu.

Dwie kolejne partie padły również łupem zespołu LOTOS-u. Siatkarze Andrzeja Sitkowskiego przegrali następne sety 25:20 i 25:14. Prym w ataku po stronie gości wiódł duet Adrian Majkowski - autor 17 punktów oraz Kacper Wnuk - 15 punktów. Po stronie RCS Cerrad Czarnych Radom najlepiej punktującymi byli Mateusz Laskowski - 16 oczek w meczu oraz atakujący Michał Moniak - zdobywca 14 punktów.

Była to zatem pierwsza porażka zespołu Andrzeja Sitkowskiego w obecnym sezonie. W następnej kolejce wicemistrzowie MłodejLigi z ubiegłego roku zmierzą się na wyjeździe z Indykpolem AZS Olsztyn. Spotkanie rozegrane zostanie w Olsztynie o godzinie 13:00.

RCS Cerrad Czarni Radom - LOTOS Trefl Gdańsk 1:3 (25:16, 21:25, 20:25, 14:25)