Przebojem wdarł się do reprezentacji

Przebojem wdarł się do reprezentacji
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Artur Szalpuk przebojem wdarł się do reprezentacji Polski. 20-letni siatkarz po zakończeniu sezonu PlusLigi dostał powołanie do drugiej reprezentacji Polski, z którą pojechał na Igrzyska Europejskie. W Baku Szalpuk był jedną z najjaśniejszych postaci w drużynie prowadzonej przez Andrzeja Kowala. Jego występy w Azerbejdżanie zostały dostrzeżone przez Stephana Antigę, który postanowił go powołać na ostatnie mecze fazy interkontynentalnej Ligi Światowej z USA, a potem na turniej Final Six do Rio de Janeiro.

Po powrocie z Brazylii zawodnik Cerradu Czarnych Radom dostawał powołania na kolejne zgrupowania reprezentacji do Arłamowa i Spały. Znalazł się również w składzie drużyny narodowej na Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. W turnieju rozgrywanym w Toruniu Artur Szalpuk błysnął formą. Młody siatkarz pokazał na co go stać i selekcjoner reprezentacji postanowił powołać go na Puchar Świata, a zrezygnować z usług Wojciecha Włodarczyka. Wyjazd Szalpuka na Puchar Świata do Japonii oznacza jednocześnie jego absencję w mistrzostwach świata juniorów w Meksyku, gdyż oba turnieje rozgrywane będą w tym samym czasie.

„Biało-Czerwoni” do Japonii odlecą 29 sierpnia. Będą mieli 10 dni na aklimatyzację, a rywalizację w Pucharze Świata rozpoczną 8 września meczem z Tunezją. Zawody w Japonii będą pierwszą okazją do wywalczenia kwalifikacji olimpijskiej. Przepustki do Rio de Janeiro zdobędą dwie najlepsze drużyny turnieju.

Skład reprezentacji Polski na Puchar Świata:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga (Asseco Resovia Rzeszów), Grzegorz Łomacz (Cuprum Lubin).

Atakujący: Bartosz Kurek (Asseco Resovia Rzeszów), Dawid Konarski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle).

Środkowi: Piotr Nowakowski (Asseco Resovia Rzeszów), Marcin Możdżonek (Cuprum Lubin), Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów), Mateusz Bieniek (Effector Kielce).

Przyjmujący: Mateusz Mika (Lotos Trefl Gdańsk), Artur Szalpuk (Cerrad Czarni Radom), Rafał Buszek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Michał Kubiak (Halkbank Ankara)

Libero: Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Piotr Gacek (Lotos Trefl Gdańsk)

KD / fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy