Kadeci Czarnych wygrali z Huraganem

Kadeci Czarnych Radom w drugim meczu finału Mazowsza pokonali Huragan Wołomin 3:1. Radomianie zagrali zdecydowanie lepiej niż dzień wcześniej w pojedynku z Metrem Warszawa.

Podopieczni trenera Arkadiusza Sawiczyńskiego dobrze rozpoczęli mecz. Pierwsza część partii otwarcia należała do nich. Po ataku Błażeja Czarneckiego i asie serwisowym Konrada Surmacza było 5:2. Z każdą akcją jednak przyjezdni grali coraz lepiej i odrabiali straty. Po punktowym serwisie Bartłomieja Bujniaka, Huragan wyszedł na trzypunktowe prowadzenie (14:17). Końcówka należała jednak do ekipy z Radomia, w której świetnie funkcjonował blok. Przyjezdni kilkukrotnie nie mogli się przebić przez radomską ścianę. Szkoleniowiec gości wykorzystał w tym fragmencie obie przysługujące mu przerwy, jednak na niewiele się to zdało, więcej zimnej krwi zachowali Czarni i to oni zapisali na swoje konto odsłonę otwarcia.

Początek drugiego seta był wyrównany. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie znacznej przewagi, obie jednak psuły sporo serwisów. Przy stanie 13:13 goście zaczęli popełniać błędy. Na zagrywce pojawił się Karol Gęborys, a jego kąśliwy flot sprawiał problemy rywalom, którzy przyjmowali na drugą stronę z czego korzystali Jan Firlej kiwając z drugiej piłki czy Konrad Machowicz atakując z przechodzącej. Radomianie zanotowali świetną serię zdobywając siedem punktów z rzędu. Był to decydujący moment tej partii. Zawodnicy z Wołomina nie byli już w stanie odrobić straty.

Trzecia odsłona od samego początku nie układała się po myśli młodych zawodników z Radomia. Po skutecznym ataku Artura Gromelskiego, Huragan prowadził już czterema punktami (4:8) i potem tę przewagę goście utrzymywali właściwie do samego końca seta, zakończonego asem serwisowym Patryka Pastewki.

Czarni nieco podrażnieni wydarzeniami z trzeciej partii wrócili na parkiet bardzo zmobilizowani. Dało to efekt, bowiem szybko osiągnęli znaczną przewagę (7:3). Przy stanie 11:6 czujnie zachował się Jan Firlej, który ratując piłkę obił ręce przeciwnika. Goście zaczęli się gubić i nie mogli skończyć ataku, a Czarni wręcz przeciwnie. Doskonale spisywał się Błażej Czarnecki, który zamieniał na punkty praktycznie wszystkie posłane do niego piłki. Mając kilka oczek przewagi, radomianie nie mieli prawa przegrać już tego seta. Niesieni dopingiem publiczności, spokojnie dowieźli do końca zwycięstwo, a mecz nieudanym atakiem z krótkiej zakończył jeden z zawodników z Wołomina.

- Cieszę się, że drużyna się podniosła po wczorajszym dramatycznym meczu i porażce 2:3 z Metrem. Zmieniliśmy ustawienie w stosunku do piątkowego spotkania. Był inny atakujący, który przez dwa sety radził sobie bardzo dobrze, potem grał już nieco gorzej i musiałem powrócić do wczorajszego ustawienia z Błażejem Czarneckim na ataku, który zagrał dzisiaj świetne zawody. Chłopcy mentalnie dobrze podeszli do dzisiejszego pojedynku. Drużyna się odnalazła po wczorajszej porażce i grała z wolą walki, po tym się poznaje zespół z charakterem. Turniej się jeszcze nie zakończył, gramy dalej - powiedział po meczu z Huraganem trener Czarnych, Arkadiusz Sawiczyński.

W drugim sobotnim meczu Metro Warszawa pokonało MOS Wola Warszawa 3:1 wręcz deklasując rywali w ostatnim secie, w którym pozwolili im ugrać zaledwie dziewięć punktów.

To nie koniec turnieju finałowego o mistrzostwo Mazowsza. W niedzielne przedpołudnie Huragan Wołomin zagra z Metrem Warszawa (godz. 10), natomiast Czarni o godz. 12 zmierzą się z MOS-em Wola Warszawa. Oba spotkania rozegrane zostaną, tak jak poprzednie, w hali sportowej V LO.

Czarni Radom - Huragan Wołomin 3:1 (25:23, 25:19, 19:25, 25:15)
Czarni: Surmacz, Firlej, Czarnecki, Chudzik, Machowicz, Gęborys, Pożyczka (L) oraz Kazimierczak, Jaskulski, Dąbrowski, Strzelecki (L)