Kadeci Czarnych bezkonkurencyjni na Mazowszu

Kadeci Radomskiego Centrum Siatkarskiego dosłownie zmietli z parkietu swoich rywali w trakcie turnieju finałowego Mistrzostw Mazowsza, które rozgrywane były od piątku do niedzieli w Radomiu. Dzięki złotemu medalowi Czarni będą gospodarzem turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski.

Podopieczni Arkadiusza Sawiczyńskiego przeszli przez radomski turniej jak burza. W trzech meczach stracili zaledwie jednego seta i prezentując dojrzałą siatkówkę zdobyli w znakomitym stylu złoty medal Mistrzostw Województwa Mazowieckiego. Drugie miejsce zajął Pekpol Ostrołęka, a na najniższym stopniu podium uplasowali się młodzi siatkarze Huraganu Wołomin.

Niespodzianką in minus turnieju finałowego była postawa MOSu Wola Warszawa. Zespół, który w ubiegłym roku zdobył wicemistrzostwo Polski w kategorii młodzika przystępował do turnieju z drugiego miejsca po rundzie zasadniczej. Stołeczni zawodnicy mieli wówczas identyczny bilans punktów co Czarni, ale to "Wojskowych" legitymował lepszy stosunek setów. Tymczasem w turnieju finałowym podopieczni Konrada Copa zajęli ostatnie miejsce, nie wygrywając nawet jednego seta. Tym samym tegoroczne mistrzostwa są pierwszymi od wielu lat młodzieżowymi rozgrywkami na Mazowszu, w których medalu nie zdobył żaden zespół ze stolicy.