Horror w meczu Cerradu Czarnych

Zapis relacji LIVE z tego meczu można przeczytać – TUTAJ.

Piątkowe starcie przyciągnęło do hali MOSiR-u komplet publiczności. Fani przez prawie trzy godziny nie szczędzili gardeł i stworzyli na trybunach niesamowitą atmosferę, która niosła do boju siatkarzy obu zespołów.

Radomianie zdecydowanie lepiej rozpoczęli ten pojedynek. Podopieczni Roberta Prygla grali jak z nut i po kilku minutach prowadzili już 10:3! Niestety wtedy gra naszego zespołu się posypała. Goście powoli odrabiali straty, ale to Cerrad Czarni cały czas utrzymywali się na prowadzeniu. „Wojskowi” mieli nawet piłkę setową, ale przy niej Jakub Ziobrowski zaserwował w siatkę, a po chwili katowiczanie zdobyli dwa punkty z rzędu i wygrali pierwszego seta 26:24.

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ

O drugiej partii radomianie chcieliby jak najszybciej zapomnieć. W tej odsłonie meczu naszym zawodnikom nic nie wychodziło, a goście wykorzystywali każdy najdrobniejszy błąd. Cerrad Czarni zagrali chyba najgorszego seta w tym sezonie i przegrali go 14:25.

Cerrad Czarni Radom- GKS Katowice

Na początku trzeciej odsłony goście szli za ciosem, kiedy prowadzili 6:3 wydawało się, że mecz szybko dobiegnie końca. Ale nic takiego się nie wydarzyło. Radomianie zaczęli seryjnie blokować. Odrobili straty, a potem poszli za ciosem i rozbili GKS 25:18.

Czwarta partia była bardziej wyrównana. Długo w niej utrzymywał się remisowy wynik, ale jej głównymi bohaterami byli sędziowie. Arbitrzy nie potrafili ogarnąć sytuacji na parkiecie i popełniali liczne błędy, zwłaszcza podczas wideoweryfikacji. Na szczęście ich gafy nie wpłynęły znacznie na wynik spotkania, a Cerrad Czarni wygrali tego seta 25:23 i doprowadzili do wyrównania.

Piąty set to odrębna historia, która na długa zapadnie w pamięci sympatyków radomskiej siatkówki. Decydujące starcie rozpoczęło się od mocnych ataków Emanuela Kohuta. Słowacki środkowy wyprowadził „Wojskowych” na trzypunktowe prowadzenie (6:3). Niestety po chwili na tablicy wyświetlał się remis (8:8), a po nim radomianie ponownie odskoczyli na dwa „oczka” (10:8). Jednak w końcówce gra się wyrównała,  a jako pierwsi piłki meczowe mieli goście (14:13). Radomianie wybronili cztery takie akcji i sami przejęli inicjatywę.  Niestety nie zdołali wykorzystać trzech „meczówek” i przewaga wróciła do GKS-u. Tym razem podopieczni Piotra Gruszki już nie dali jej sobie odebrać i wygrali decydującego seta 24:22, a całe spotkanie 3:2.

"Sektor pokoleń" WKS Czarnych Radom

Po tej porażce Cerrad Czarni Radom z dorobkiem 41 punktów zajmują ósme miejsce w tabeli PlusLigi. Kolejne spotkanie „Wojskowi” rozegrają za tydzień, kiedy to we własnej hali zmierzą się z Łuczniczką Bydgoszcz.

Cerrad Czarni Radom – GKS Katowice 2:3 (24:26, 14:25, 25:18, 25:23, 22:24)

Cerrad Czarni Radom: Kędzierski, Żaliński, Smith, Ziobrowski, Fornal, Kohut, Watten (l) oraz Bołądź, Urbanowicz, Gonciarz, Ostrowski, Filipowicz (l)

GKS Katowice: Fijałek, Kapelus, Pietraszko, Butryn, Sobański, Krulicki, Stańczak (l) oraz Falaschi, Kalembka, Van Welle, Stelmach, Mariański (l)