Czarni znowu zawiedli. Porażka z Banimexem

Siatkarze Cerradu Czarnych Radom w pierwszym meczu rywalizacji o miejsca 9-12 w PlusLidze przegrali po tie-breaku z MKS Banimexem Będzin.

Po odpadnięciu z rywalizacji o miejsce w najlepszej ósemce radomianie mogą spisać obecny sezon na straty. Do jego zakończenia jednak pozostało jeszcze kilka spotkań, które trzeba rozegrać. Po sobotnim (21 marca) pojedynku bliżej dziewiątego miejsca jest Banimex.

Po ataku Miłosza Hebdy gospodarze prowadzili 7:4. Radomianie jednak szybko odrobili stratę. Na drugą przerwę techniczną goście schodzili z trzypunktową przewagą. W dalszej fazie odsłony otwarcia gra się wyrównała. Czarni prowadzili (20:22), ale nie potrafili dowieźć tej przewagi do końca i pierwszego seta wygrali rywale. Początek drugiej partii był jeszcze wyrównany, ale z każdą kolejną minutą Banimex osiągał coraz większą przewagę. Podopieczni trenera Roberto Santilliego kontrolowali przebieg gry i bez większych problemów wygrali do 19.

Widząc, że gra radomianom się nie układa, trener Robert Prygiel postanowił od początku trzeciego seta wprowadzić na boisko Michała Kędzierskiego i Bartłomieja Bołądzia. Początkowo te zmiany niewiele pomogły, bowiem będzinianie po asie serwisowym Michała Żuka prowadzili już 11:7. "Wojskowi" jednak zdołali się podnieść i wrócić do gry. W końcówce, przy stanie 23:23 gospodarze popełnili dwa błędy własne i trzecia odsłona padła łupem Czarnych. Niespełna pół godziny później radomianie doprowadzili do tie-breaka wygrywając czwartego seta do 20.

Tie-break rozpoczął się od wymiany ciosów. Po asie serwisowym Daniela Plińskiego drużyny zmieniały strony boiska przy stanie 7:8. Trzy punkty z rzędu zdobyli potem jednak będzinianie (10:8). "Wojskowym" udało się jeszcze doprowadzić do remisu 10:10, ale potem... zdobyli już tylko zaledwie jedno oczko i Banimex wygrał 3:2.

Pojedynek rewanżowy rozpocznie się w sobotę (28 marca) o godz. 17:00 w hali MOSiR, ul. Narutowicza 9 w Radomiu. Zwycięzca dwumeczu zagra o miejsce 9, natomiast przegranemu pozostaniae rywalizacja o pozycję 11.

MKS Banimex Będzin - Cerrad Czarni Radom 3:2 (26:24, 25:19, 23:25, 20:25, 15:11)
MKS Banimex: Hebda, Pawliński, Gaca, Oczko, Warda, Żuk, Milczarek oraz Kowalski, Sarnecki, Wójtowicz, Mierzejewski
Cerrad Czarni: Pliński, Grzechnik, Żaliński, Westphal, Kampa, Oivanen, Kowalski (L) oraz Bołądź, Ostrowski, Wachnik, Kędzierski