Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Czarni Radom rozpoczynają walkę w I lidze!

Czarni Radom rozpoczynają walkę w I lidze!
W najbliższą sobotę (6 października) podopieczni Wojciecha Stępnia zainaugurują rozgrywki na zapleczu PlusLigi.


Na zdjęciu z lewej strony od góry: Artur Maroszek (kierownik), Robert Prygiel, Jakub Wachnik, Jakub Radomski, Janusz Gałązka, Bartłomiej Neroj, Krzysztof Ferek, Marcin Kocik, Bartłomiej Grzechnik, Krzysztof Michalski (statystyk) Wojciech Stępień (I trener). Dolny rząd od lewej: Marcin Górka (fizjoterapeuta) Kamil Gutkowski, Maciej Kałasz, Rafał Pszenny, Paweł Filipowicz, Kacper Gonciarz, Michał Ostrowski, Mirosław Mucha (dyrektor techniczny).


Początkowo, pierwszy pojedynek radomskich siatkarzy miał odbyć się przed własną publicznością. Niestety, w tym samym terminie rozgrywane są Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w boksie, którego gospodarzem jest nasze miasto. Jednak skupmy się nad zbliżającym się meczem w Będzinie. W radomskiej drużynie doszło do wielu bardzo istotnych zmian. Zacznijmy zatem od sztabu szkoleniowego.

Przed przygotowaniami do nowego sezonu, mówiło się bardzo dużo o zmianie na stanowisku pierwszego trenera Wojciecha Stępnia. I faktycznie, można powiedzieć, że zakończyło się tylko na spekulacjach w siatkarskim środowisku. Drugim trenerem w radomskim zespole został Robert Prygiel, który w nadchodzącym sezonie, będzie również występować na pozycji atakującego. Do sztabu dołączył również fizjoterapeuta Marcin Górka, a za rozpracowanie przeciwników będzie odpowiadać, Krzysztof Michalski, który w ubiegłym sezonie występował na pozycji libero w barwach Czarnych Radom. Kierownikiem drużyny wybrany został Artur Maroszek.

Skład drużyny na sezon 2012/2013 w I lidze uległ znacznej korekcie. Z klubem pożegnali się Grzegorz Surma, który występuje w II ligowym KS Milczu. Daniel Górski, który wyjechał, aż do francuskiego Al Caudry oraz Grzegorz Szumielewicz i Łukasz Kleczaj, którzy przenieśli się do STS-u Skarżysko - Kamienna. Z seniorską drużyną pożegnali się również: Daniel Ostrowski, Krzysztof Staniec, Łukasz Kleczaj, Paweł Biliński oraz Wiktor Skwarek.

Lista siatkarzy, która opuściła z różnych względów beniaminka I ligi jest naprawdę długa. Jednak w ich miejsce pozyskano wielu wartościowych i doświadczonych zawodników:
  • Bartłomiej Neroj - mający równe 200 cm wzrostu siatkarz w ostatnim sezonie bronił barw pierwszoligowego GTPS Gorzów Wielkopolski. Wcześniej występował na parkietach PlusLigi. W latach 2008-2011 grał w AZS Politechnika Warszawska, a jeszcze wcześniej w Skrze Bełchatów. To w tym klubie dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Polski oraz dwukrotnie triumfował w rozgrywkach Pucharu Polski (2006, 2007).

  • Maciej Kałasz -  wychowanek Czarnych Radom. Przygodę ze sportem rozpoczynał w jednej drużynie m.in. z Kamilem Gutkowskim. W minionym sezonie bronił barw Siatkarza Wieluń, z którym zajął 4. miejsce w rozgrywkach I ligi. Występował również w barwach Jadaru Sport Radom/ Mierzy 201 cm, ma 26 lat.

  • Jakub Radomski - doskonale znany radomskim kibicom 24-letni zawodnik występował m.in w Jadarze Sport Radom, a w zeszłym sezonie reprezentował barwy I-ligowego zespołu Ślepska Suwałki. Mierzy 203 cm, ma 24 lata. Występuje na pozycji przyjmującego.

  • Janusz Gałązka - środkowy bloku, który karierę sportową rozpoczynał w KS-ie FABOS Mińsk Mazowiecki. Potem przez dwa sezony występował w MOS-ie Wola Warszawa. Od sezonu 2007/2008 występował na parkietach PlusLigi, broniąc barw AZS-u Politechniki Warszawa.

  • Bartłomiej Grzechnik - wychowanek Czarnych Radom. Występuje na pozycji środkowego. Mierzy 200cm wzrostu i ma 19 lat.

  • Jakub Wachnik - wychowanek Czarnych Radom. Występuje na pozycji przyjmującego. Mierzy 200cm i ma 20 lat.

  • Krzysztof Ferek - w ubiegłym sezonie, był atakującym Wandy Kraków. Był pierwszym transferem Czarnych przed sezonem 2012/2013 w I lidze. W swoim dorobku ma również występy w AZS Nysa czy BBTS-ie Bielsko Biała. Mierzy 197cm i ma 25 lat.

  • Łukasz Zugaj - wychowanek Czarnych Radom występujący na pozycji rozgrywającego. W nadchodzącym sezonie jednak nie znalazł uznania w oczach trenerów i został wypożyczony do II - zespołu Skry Bełchatów.

Warto również wspomnieć, że z pozycji przyjmującego na libero, przekwalifikowany został Rafał Pszenny. Dodatkowo do rozgrywek zgłoszony został Rafał Faryna, który występuje w drużynie juniorów Czarnych Radom.

Sobotnie spotkanie z drużyną MKS-u MOS Będzin na pewno nie będzie należeć do najłatwiejszych. Jak podkreśla pierwszy szkoleniowiec Czarnych Radom - Wojciech Stępień, I liga jest z każdym rokiem co raz mocniejsza i żadnego rywala nie można lekceważyć.

- Jesteśmy beniaminkiem I ligi i do końca nie wiemy na co stać naszych rywali. I liga jest coraz mocniejsza, możemy tylko przypuszczać jaka jest moc poszczególnych zespołów - powiedział podczas oficjalnej prezentacji zespołu Wojciech Stępień.

Nie pozostaje nam więc zatem nic innego, jak życzyć naszym siatkarzom udanej inauguracji ligi oraz powrotu do Radomia z pierwszym kompletem punktów w nadchodzącym sezonie. Spotkanie MKS MOS Będzin - Czarni Radom rozegrane zostanie w  sobotę o godz. 17.00 w Będzinie.

Przewidywany wyjściowy skład przez serwis cozadzien.pl :

Rozgrywający:
Kacper Gonciarz
Środkowi: Michał Ostrowski i Maciej Kałasz
Przyjmujący:
Kamil Gutkowski i Jakub Wachnik
Atakujący:
Robert Prygiel
Libero: Paweł FilipowiczPGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy